Kuřecí špízy s ananasem
Ingredience:
2 chlazená kuřecí prsa; 1 malá plechovka ananasu (kolečka); 150 g špeku nebo sušené šunky; 2 cibule nebo šalotky; 2 kapie; 2 lžíce koření Gurmánský chilli steak; 1 lžíce sádla; 4 lžíce oleje; 1 lžíce kvalitní sojové omáčky; 100 ml suchého bílého vína; 1 lžíce citronové šťávy; třtinový cukr dle chuti; sůl dle potřeby; šťáva z kompotu; čerstvé bylinky (tymián, rozmarýn, šalvěj, oregáno…)

Postup:
Maso nakrájíme na kostky 2 x 2 cm, posypeme 1 lžící steakového koření a každou kostku zabalíme do plátku špeku.
Ananas a kápii nakrájíme na kostky, cibuli na osminky. Pak střídavě napichujeme na grilovací jehly nebo špejle. Co se nám nevejde na špejle, přihodíme do pekáčku.
Ten si vymažeme sádlem, přidáme špízy, zakápneme olejem, posypeme zbytkem koření, podlejeme 100 ml ananasové šťávy a vínem a přiklopíme. Vložíme do trouby na 200 °C a pečeme cca 50 minut.
Poté odklopíme a pečeme dalších cca 40 minut. Během pečení obracíme, abychom získali hezkou křupavou kůrčičku ze všech stran. Když je maso měkké, vyjmeme ho, a šťávu i se vším ostatním (bylinky vytáhneme) přelejeme do kastrůlku.
Přidáme sojovou omáčku, zbytek ananasové šťávy, citronovou šťávu, cukr dle chuti a sůl dle potřeby. Na plameni necháme zredukovat.
Podáváme s vařenými nebo pečenými bramborami.
Dobrou chuť!
Kuřecí špízy s ananasem – Recepty a vaření






