Amazon, online nakupování

Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy

Americký internetový obchod Amazon propouští kolem 18 000 svých pracovníků. Ve zprávě zaměstnancům, která je zveřejněna na webu firmy, to uvedl generální ředitel společnosti Andy Jassy. Amazon po celém světě zaměstnává přes 1,5 milionu lidí. Působí též v České republice, kde zaměstnává několik tisíc pracovníků. Ze zprávy plyne, že rozvázání pracovních poměrů se dotkne i zaměstnanců v Evropě.

Propouštění ve firmě je podle zveřejněného oznámení větší, než se předpokládalo. V listopadu deník The New York Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací napsal, že firma chce propustit kolem 10 tisíc pracovníků.

„Amazon v minulosti přestál nejisté a těžké podmínky v ekonomice a stejně tomu bude i nadále. Tyto změny nám pomohou jít za našimi dlouhodobými příležitostmi,“ sdělil k rušení míst generální ředitel. Podrobnosti bude firma zaměstnancům, kterých se propouštění dotkne, komunikovat od 18. ledna, upřesnil.

Amazon v době pandemie covidu-19 zažíval silný růst, který však začátkem loňského roku výrazně zpomalil. Firma čelila vysokým nákladům v důsledku nadměrných investic a rychlého rozšiřování aktivit.

Amazon v Česku

V České republice firma působí od roku 2013. Od roku 2015 funguje v Dobrovízi u Prahy její distribuční centrum, které nyní zaměstnává přes 3 000 stálých pracovníků. V korporátních kancelářích v centru Prahy má společnost dalších více než 1 000 specializovaných pracovníků.

AN
Zdroje a obrázky: amazon, pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

5 komentářů: „Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy“

  1. […] Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy […]

  2. […] Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy […]

  3. […] Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy […]

  4. […] Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy […]

  5. […] Amazon propouští 18 tisíc zaměstnanců, týká se to i Evropy […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..