Meta Platforms - Facebook

Meta po vzoru Twitteru zavede placenou službu s modrou ikonou

Meta se patrně nechala inspirovat konkurenční platformou Twitter Elona Muska a zavede po jeho vzoru placenou službu s modrou ikonou na Facebooku a Instagramu. Americká internetová společnost Marka Zuckerberga začne testovat tuto placenou službu, která uživatelům umožní nechat si u svých účtů ověřit totožnost příští týden v Austrálii a na Novém Zélandu. Pro sociální sítě Facebook a Instagram dohromady bude služba podle agentury Reuters stát od 11,99 dolarů (266 Kč) měsíčně.

K ověření bude zapotřebí průkaz totožnosti. Uživatelské účty budou poté označeny modrým odznakem. Cena služby, jejíž součástí bude i zvláštní ochrana proti tomu, aby se za uživatele vydával někdo jiný, bude začínat na 11,99 dolaru měsíčně na internetu a na 14,99 dolaru (332 Kč) na zařízeních s operačním systémem iOS, který využívá společnost Apple. Předplatné pro ověřovací modrou ikonu koncem loňského roku již spustila americká internetová společnost Elona Muska Twitter na své stejnojmenné sociální síti. Nově má stát 11 dolarů (244 Kč) měsíčně.

Meta je největší světová společnost v oblasti sociálních médií. Její šéf Mark Zuckerberg opakovaně sliboval, že uživatelé budou mít vždy k dispozici i verzi Facebooku, která bude zadarmo. Nová služba má společnosti, která v loňském roce ztratila téměř dvě třetiny své hodnoty na burze, pomoci získat další zdroje příjmů.

AN
Zdroje a obrázky: reuters; pixabay

Komentáře

2 komentáře: „Meta po vzoru Twitteru zavede placenou službu s modrou ikonou“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..