Sídlo komerční televize Prima ve Strašnicích

Společnosti FTV Prima klesl čistý zisk o pětinu, tržby naopak vzrostly

Společnosti FTV Prima, tedy provozovateli televizní skupiny Prima, klesl v roce 2022 čistý zisk na 508 milionů korun. Meziročně to bylo o 21,7 % méně. Tržby naopak vzrostly téměř o 6 % na 3,975 miliardy korun. Plyne to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Provozní výsledek hospodaření firmy za loňský rok činil téměř 569 milionů korun. O rok dříve to bylo 761 milionů Kč, tedy o čtvrtinu více.

„Základní cíle v oblasti sledovanosti, které si společnost pro rok 2022 vytyčila, byly splněny,“ uvádí ve výroční zprávě generální ředitel FTV Prima Marek Singer. Trh s televizní reklamou podle něj nebyl v loňském roce tak turbulentní jako v předchozích dvou letech.

Programová strategie hlavního kanálu televizní skupiny Prima nadále kladla důraz na vlastní tvorbu. Nosnými pořady zůstaly seriály a zábavní pořady, případně žánr reality show, uvádí výroční zpráva. V seriálové tvorbě šlo podle ní zejména o „nekonečné“ seriály, jako je ZOO.

Skupina Prima provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima, CNN Prima News, Prima Cool, Prima Zoom, Prima Max, Prima Love, Prima Krimi, Prima Star a Prima Show. Kromě toho patří skupině také weby, například iPrima.cz, a videoportál Prima+. Primu většinově vlastní finanční skupina GES Group miliardáře Ivana Zacha.

AN
Zdroje a obrázky: justice; JiriMatejicek (CC BY-SA 3.0)


Uveřejněno

v

,

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..