Musk síť X (dříve Twitter) blokování jiných účtů bude zrušeno

Musk chce na síti X odstranit funkci umožňující blokovat jiné účty

Majitel sociální sítě X, dříve Twitter, Elon Musk , uvedl, že na síti přestane existovat možnost blokovat jiné účty „s výjimkou soukromých zpráv“. Není jasné, kdy by k implementaci mohlo dojít, například podle serveru Forbes by takový krok šel proti pravidlům online obchodů společností Google a Apple a aplikace X by musela být z těchto služeb stažena.

„Blokování bude jako funkce odstraněno,“ uvedl Musk. „Nemá žádný smysl,“ dodal. Blokovat podle něj bude nadále možné pouze zasílání soukromých zpráv mezi uživateli.

Musk chce na síti X odstranit funkci umožňující blokovat jiné účty

Podle serveru CNBC mohou uživatelé pomocí funkce blokování zajistit, že se v reakcích na jejich příspěvky nebudou objevovat nenávistné a obtěžující komentáře. Zrušení funkce blokování by podle serverů BBC a Forbes mohlo být porušením podmínek obchodů s aplikacemi, jako jsou App Store a Google Play. To by mohlo znamenat, že aplikaci sítě X nebude možné z těchto obchodů stáhnout, píše BBC.

Zrušení funkce blokování je další z řady změn, ke kterým Musk přistoupil po loňském převzetí sítě za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Tyto změny zahrnovaly například výrazné snížení počtu zaměstnanců, obnovení dříve zrušených účtů či nedávné přejmenování sítě na X.

Musk se označuje za zastánce absolutní svobody slova, někteří kritici však jeho postoj označují za nezodpovědný. Existují výzkumy, podle kterých na síti X po převzetí došlo k vzestupu nenávistných komentářů, a některé vlády síť viní, že dostatečně nereguluje obsah, napsala agentura Reuters. Musk ovšem tato tvrzení odmítá.

Elon Musk, který je rovněž výkonným ředitelem automobilky Tesla, je v současnosti nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 205 miliard dolarů (zhruba 4,5 bilionu Kč).

AN
Zdroje a obrázky: forbes, cnbc; bbc; x


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

3 komentáře: „Musk chce na síti X odstranit funkci umožňující blokovat jiné účty“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..