OpenAI - Logo společnosti provozující chatbota ChatGPT

Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady

Většina zaměstnanců, tedy zhruba 500 lidí, společnosti OpenAI pohrozilo odchodem, pokud všichni současní členové správní rady nerezignují a do čela podniku se nevrátí Sam Altman, který byl v pátek překvapivě odvolán z funkce výkonného ředitele. Podle médií to vyplývá z dopisu, který zaměstnanci podepsali a zaslali radě. OpenAI má více než 700 zaměstnanců, podle listu Financial Times (FT) jejich aktuální počet dosahuje až 770.

Altman je spoluzakladatelem OpenAI. Po jeho odvolání se z firmy rozhodl odejít i další spoluzakladatel Greg Brockman, kterého správní rada odvolala z funkce svého předsedy. Americký softwarový gigant Microsoft, který je předním investorem v OpenAI, v pondělí oznámil, že Altman a Brockman začnou pracovat pro něj a povedou jeho nový tým pro výzkum pokročilé umělé inteligence (AI).

Zaměstnanci OpenAI v dopise adresovaném správní radě hrozí, že v případě nesplnění jejich podmínek přejdou do nové divize Microsoftu vedené Altmanem a Brockmanem. „Microsoft nás ujistil, že v této nové divizi jsou místa pro všechny zaměstnance OpenAI,“ píše se v dopise, jehož znění zveřejnil například server Wired.

Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem

Společnost OpenAI zhruba před rokem uvedla na trh svého chatbota ChatGPT, což spustilo všeobecný zájem o generativní umělou inteligenci a soutěžení technologických firem v tomto odvětví. Termínem generativní umělá inteligence se označují systémy, které na základě tréninku na obrovském množství dat dokážou vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele.

Altman byl tváří vzestupu společnosti OpenAI a mnozí ho považují za tvář celého odvětví umělé inteligence, napsal server BBC. Altman mimo jiné vypovídal před americkým Kongresem v rámci slyšení, které se zabývalo příležitostmi a riziky spojenými s AI.

AN
Zdroje a obrázky: Síť X; agentury; remix Pixabay


Uveřejněno

v

, ,

od

Komentáře

2 komentáře: „Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady“

  1. […] Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady […]

  2. […] Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..