PC a InternetTECHNOZprávy a zprávičky

Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady

Většina zaměstnanců, tedy zhruba 500 lidí, společnosti OpenAI pohrozilo odchodem, pokud všichni současní členové správní rady nerezignují a do čela podniku se nevrátí Sam Altman, který byl v pátek překvapivě odvolán z funkce výkonného ředitele. Podle médií to vyplývá z dopisu, který zaměstnanci podepsali a zaslali radě. OpenAI má více než 700 zaměstnanců, podle listu Financial Times (FT) jejich aktuální počet dosahuje až 770.

Altman je spoluzakladatelem OpenAI. Po jeho odvolání se z firmy rozhodl odejít i další spoluzakladatel Greg Brockman, kterého správní rada odvolala z funkce svého předsedy. Americký softwarový gigant Microsoft, který je předním investorem v OpenAI, v pondělí oznámil, že Altman a Brockman začnou pracovat pro něj a povedou jeho nový tým pro výzkum pokročilé umělé inteligence (AI).

Zaměstnanci OpenAI v dopise adresovaném správní radě hrozí, že v případě nesplnění jejich podmínek přejdou do nové divize Microsoftu vedené Altmanem a Brockmanem. „Microsoft nás ujistil, že v této nové divizi jsou místa pro všechny zaměstnance OpenAI,“ píše se v dopise, jehož znění zveřejnil například server Wired.

Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem

Společnost OpenAI zhruba před rokem uvedla na trh svého chatbota ChatGPT, což spustilo všeobecný zájem o generativní umělou inteligenci a soutěžení technologických firem v tomto odvětví. Termínem generativní umělá inteligence se označují systémy, které na základě tréninku na obrovském množství dat dokážou vytvářet zdánlivě originální výstupy ve formě textů či obrázků v reakci na zadání uživatele.

Altman byl tváří vzestupu společnosti OpenAI a mnozí ho považují za tvář celého odvětví umělé inteligence, napsal server BBC. Altman mimo jiné vypovídal před americkým Kongresem v rámci slyšení, které se zabývalo příležitostmi a riziky spojenými s AI.

AN
Zdroje a obrázky: Síť X; agentury; remix Pixabay

AzaNoviny

X-Magazín A-A

2 komentáře: „Většina zaměstnanců OpenAI hrozí odchodem, žádá rezignaci správní rady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..