Amazon zkouší humanoidní roboty ve svých skladech v USA

Vysoký manažer Amazonu: Že roboti berou lidem práci, je mýtus

Tvrzení, že roboti a další technologie berou lidem práci, je mýtus. Pokročilá robotika, umělá inteligence (AI) a další technologie, spíše než aby nahrazovaly pracovní místa, tak zvyšují význam úlohy lidí. Řekl to ředitel globální robotiky, mechatroniky a udržitelného balení společnosti Amazon Stefano La Rovere v nedávném rozhovoru pro televizi CNBC.

„Je mýtem, že technologie a roboti ruší pracovní místa,“ řekl La Rovere. Dodal, že nové technologie vedou k vytváření zcela nových kategorií pracovních míst.

Amazon uvádí, že zavedení nových technologií podpořilo více než 50.000 pracovních míst v jejích distribučních centrech v Evropě, ve smyslu, že se zvýšila efektivita či zlepšily pracovní podmínky. Amazon v evropských distribučních centrech za posledních pět let nainstaloval více než 1000 nových technologií. Celková investice činila přes 700 milionů eur (17,8 miliardy Kč).

„Roboti a technologie pomáhají našim zaměstnancům, tím, že zkracují docházkovou vzdálenost mezi jednotlivými úkoly, zbavují je opakujících se pohybů nebo (jim) pomáhají zvedat těžká břemena,“ uvedl La Rovere. „Naši zaměstnanci se zase mohou naučit novým dovednostem, mohou si osvojit nové kompetence, mohou získat nové schopnosti, které jim umožní postupovat směrem k jejich kariérním cílům,“ dodal.

V posledních letech bylo díky využití technologií vytvořeno více než 700 nových kategorií pracovních míst, řekl La Rovere. Jako příklad uvedl svůj vlastní tým, divizi robotiky a AI firmy Amazon, která se zaměřuje na zavádění automatizace do rozsáhlé sítě distribučních center Amazonu zodpovědných za balení objednávek a jejich přípravu na doručení k zákazníkům.

AN
Zdroje a obrázky: CNBC; BBC


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..