iPhony vyrábí firma Apple

Apple napadl u soudu EU pokutu ve výši 1,84 miliardy eur

Americká technologická společnost Apple se u Tribunálu Soudního dvora Evropské unie odvolala proti pokutě 1,84 miliardy eur (zhruba 45,5 miliardy Kč), kterou firmě vyměřila Evropská komise kvůli omezování konkurence v oblasti streamování hudby. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na soudní dokumenty. Apple pokutu dostal začátkem března a již tehdy uvedl, že se plánuje odvolat.

Tribunál je druhým nejvyšším soudem EU. Podle agentury Reuters může trvat několik let, než dospěje k rozhodnutí. Poté může navíc následovat odvolání k samotnému Soudnímu dvoru, který je nejvyšším soudem EU. To může celou kauzu prodloužit o další roky, píše Reuters.

Evropská komise dospěla k závěru, že Apple zneužil svou dominantní pozici v distribuci aplikací pro streamování hudby uživatelům telefonů iPhone a tabletů iPad prostřednictvím svého obchodu App Store. Podnik podle komise zejména bránil vývojářům, aby uživatele informovali o levnějších alternativních službách pro streamování hudby mimo jeho systém.

Vyšetřování odstartovala stížnost, kterou v roce 2019 podala na Apple švédská streamovací služba Spotify. Apple v březnu uvedl, že rozhodnutí komise upevňuje dominantní postavení firmy Spotify na trhu s digitální hudbou. Tvrdil rovněž, že Evropská komise nezjistila žádné věrohodné důkazy o škodách pro spotřebitele.

AN
Zdroje a obrázky: Reuters; Pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..