OpenAI - Logo společnosti provozující chatbota ChatGPT

Regulátoři v USA plánují vyšetřování OpenAI, NVIDIA a Microsoft

Američtí regulátoři se chystají zahájit antimonopolní vyšetřování technologických společností OpenAI, NVIDIA a Microsoft, aby prověřili jejich vliv na odvětví umělé inteligence (AI). Informují o tom agentura Reuters a další média s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Aktivity společností Microsoft a OpenAI podle zdrojů prozkoumá Federální obchodní komise (FTC), zatímco na aktivity NVIDIA se zaměří ministerstvo spravedlnosti.

OpenAI a Microsoft

Společnost OpenAI vyvinula populární chatovací systém ChatGPT založený na umělé inteligenci, který předloni zdarma zpřístupnila veřejnosti. Systém si rychle získal popularitu a výrazně přispěl k vlně zájmu veřejnosti, médií a investorů o umělou inteligenci.

Softwarový gigant Microsoft s firmou OpenAI úzce spolupracuje a investoval do ní kolem 13 miliard dolarů (téměř 300 miliard Kč). Při loňských změnách ve vedení OpenAI získal ve správní radě tohoto podniku místo pozorovatele bez hlasovacích práv.

NVIDIA

Výrobce čipů NVIDIA stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci a v poslední době těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Cena akcií NVIDIA se od začátku letošního roku zvýšila o téměř 150 procent. Ve středu tak tržní hodnota podniku poprvé překročila tři biliony dolarů (zhruba 68 bilionů Kč).

AN
Zdroje a obrázky: Reuters; Pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..