Zprávy a zprávičky

Hlídač Shopů – Ujistěte se, že nakupujete opravdu se slevou.

Klasicky ke konci roku přichází nával nejrůznějších Black Friday. Tudíž i v téhle době se vám může hodit Hlídač shopů, kde se můžete ujistit, že nakupujete opravdu se slevou. Služba funguje již třetím rokem a dokonce si ji můžete nainstalovat přímo do svého prohlížeče a hlídat tak největší e-shopy a jejich někdy prapodivné taktiky při tvoření slev.

Hlídač shopů podporuje tyto prohlížeče:

„Není sleva jako sleva. Někdy obchody těsně před vlnou slev uměle navyšují původní ceny, aby konečná sleva působila výhodně. Hlídač Shopů vám zobrazí původní cenu produktu a její vývoj v čase, takže díky němu snadno poznáte, jestli nakupujete se slevou nebo ne.“

Mohlo b vás zajímat: Pinterest – Katalog nápadů. Sociální síť a bookmarking v jednom.

Jak se nespálit je díky Hlídači Shopů velmi jednoduché, zadáte odkaz produktu, který jste našli v konkrétním e-shopu. Klepnete na enter a hned vidíte historii prodejní ceny a „uváděné původní ceny“, ze které obchodník vypočítává slevu. Takže můžete mnohdy zjistit, že sleva zase až takovou slevou vůbec není, čímž můžete odhalit triky obchodníků velmi snadno.

Zlepšená morálka na českém internetu

Dříve Hlídač Shopů zápasil s nevraživostí ze strany většiny e-shopů a některé se dokonce snažily tomuto nástroji zcela odříznout přístup či hrozily žalobami. Dnes je situace ale úplně jiná a přední e-shopy tvůrce oslovují s žádostí o spolupráci. Trojice těch největších e-shopů, tedy Alza.cz, CZC.cz a Mall.cz, s Hlídačem Shopů spolupracují.

Mohlo by vás zajímat: Spolupráce České pošty a čínského AliExpressu. Zásilky do 10 dnů.

Mimochodem, sleva se nyní již neférově nepočítá z maloobchodní ceny, za kterou se daný produkt prodával před několika lety, ceny platné jediný den před začátkem kampaně, případně náhodně navýšené původní ceny, což byly právě nejčastější klamavé praktiky e-shopů. Postup výpočtu je převzatý z nové směrnice EU na ochranu spotřebitele, kterou má ČR implementovat v roce 2021. Metodika výpočtu je tedy tato – Za „původní cenu“ se nyní považuje minimální cena, za kterou obchodník daný produkt prodával v období 30 dnů před slevovou akcí.

AN

AzaNoviny

X-Magazín A-A

3 komentáře: „Hlídač Shopů – Ujistěte se, že nakupujete opravdu se slevou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..