Spotify

Spotify spustilo Lyrics. Nově zobrazuje Texty písní synchronizované s hudbou

Po letech ignorování poptávky ze strany uživatelů konečně Spotify spustilo Lyrics (Texty) celosvětově. Tato nová funkce je dostupná pro všechny uživatele, platící i ty používající free verzi. Tato dlouho očekávaná funkce byla dříve dostupná pouze v několika velkých trzích světa, kupříkladu v Indii, Latinské Americe či jihovýchodní Asii. Nyní jí Spotify už nabízí všem.

Můj screenshot: Spotify  Lyrics (Škwor - Síla starejch vín)
Můj screenshot: Spotify Lyrics Desktop (Škwor – Síla starejch vín)

Funkce Lyrics je zajišťována poskytovatelem textů Musixmatch, se kterým Spotify uzavřelo a rozšířilo předchozí dohodu. Loni Spotify představilo Texty v reálném čase, které se synchronizují s hudbou, uživatelům na 26 světových trzích. Funkce se poprvé testovala v roce 2019. Uživatelé Spotify v Japonsku mají též přístup k textům, ovšem prostřednictvím samostatné smlouvy se společností SyncPower .

Uživatelé na jiných trzích však měli přístup pouze k „Behind the Lyrics“, funkci spuštěné v roce 2016 ve spolupráci se společností Genius, která nabízela texty proložené podrobnostmi o písni, jejím významu, umělci a další komentáře. Mezitím na fóra pro zpětnou vazbu komunity Spotify tisíce uživatelů v průběhu let požadovalo funkci, která by poskytovala texty v reálném čase a bez dalších výše zmíněných přidaných informací. Nu a konečně se uživatelé dočkali.

Spotify Lyrics (Texty) dostupné na všech zařízeních

Texty budou dostupné na mobilních zařízeních Apple a Android, stolních počítačích, platformách chytré televize (včetně Android TV, Fire TV, Samsung, Roku, LG, Sky a Comcast) a herních konzolích (včetně PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox One).

Jak zobrazit Texty v různých zařízeních?

Mobilní aplikace:

1. Otevřete aplikaci Spotify. Nezapomeňte nainstalovat nejnovější aktualizaci.

2. Klepněte na lištu Přehrává se ve spodní části obrazovky.

3. Posuňte se dolů na kartě Právě hraje, abyste viděli texty ve spodní části obrazovky. Text se bude posouvat spolu s písní.

4. V pravém horním rohu karty s textem můžete též roztáhnout na celou obrazovku a kompletní text si procházet.

Můžete také sdílet konkrétní text z přehrávané písně na sociálních sítích, a to klepnutím na tlačítko Sdílet ve spodní části karty a zvýrazněním textu, který chcete sdílet na platformě, kterou si z nabídky zvolíte.

Můj screenshot: Spotify Mobil (Divokej Bill - Kořala)
Můj screenshot: Spotify Mobil (Divokej Bill – Kořala)

Desktop:

Chcete-li najít text písně přehrávané na počítači, stačí kliknout na ikonu mikrofonu na liště Přehrávání. Tím se zobrazí texty písní.

Můj screenshot: Spotify Texty (Kabát - Malá dáma)
Můj screenshot: Spotify Texty Desktop (Kabát – Malá dáma)

Televize:

Pokud máte v televizi Spotify, postupujte takto:

1. Vyberte tlačítko textu v pravém dolním rohu zobrazení Přehrává se .

2. Vyberte možnost Zobrazit povolit texty.

3. Jakmile jsou zapnuty, uvidíte texty v zobrazení Přehrává se výchozím nastavení. Můžete vybrat Skrýt texty a vypnout je.

Anděl Azazel; AN
Úvodní obrázek: pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

3 komentáře: „Spotify spustilo Lyrics. Nově zobrazuje Texty písní synchronizované s hudbou“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..