Světová ekonomika v roce 2022 - nárůst

Světová ekonomika v roce 2022 poprvé překročí 100 bilionů dolarů

Světová ekonomika by v roce 2022 měla poprvé překročit 100 bilionů dolarů. Dále britská poradenská společnost Cebr předpověděla, že se Čína v roce 2030 stane nejvyšší světovou ekonomikou v dolarovém vyjádření až v roce 2030 , tedy o dva roky později, než se předokládalo.

Světová ekonomická produkce v příštím roce poprvé přesáhne 100 bilionů dolarů. Číně bude trvat o něco déle, než jaké byly dřívější předpovědi, než předběhne Spojené státy jako ekonomiku číslo 1. Britská poradenská společnost Cebr předpověděla, že se Čína v roce 2030 stane největší světovou ekonomikou v dolarovém vyjádření, bude to tedy o dva roky později, než se předpokládalo.

Vypadá to, že Indie příští rok předběhne Francii a poté v roce 2023 i Británii, aby znovu získala své místo jako šestá největší ekonomika světa. „Důležitou otázkou pro dvacátá léta 20. století je, jak se světové ekonomiky vypořádají s inflací, která nyní v USA dosáhla 6,8 %,“ řekl místopředseda Cebr Douglas McWilliams. Pokued by se to určitými nástroji nepodařilo, pak nelze vyloučit ani tu variantu, že by se svět musel připravit na recesi v roce 2023 nebo 2024.

Zpráva také ukázala, že Německo je na dobré cestě předběhnout Japonsko, pokud jde o ekonomickou produkci v roce 2033. Rusko by se do roku 2036 mohlo dostat do Top 10.

AN
Úvodní obrázek: remix pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Jeden komentář: „Světová ekonomika v roce 2022 poprvé překročí 100 bilionů dolarů“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..