Svět mobilůZprávy a zprávičky

Google zakázal stahování mobilní aplikace RT na Ukrajině

Google (Alphabet) zakázal stahování mobilní aplikace ruského státního zpravodajského média RT (Russia Today) na ukrajinském území. Učinil tak na žádost vlády v Kyjevě.

Google už dříve zakázal RT a dalším ruským kanálům reklamy

Google již v sobotu zakázal ruskému státnímu zpravodajskému kanálu RT (Russia Today) a několika dalším kanálům přijímat peníze za reklamy na jejich webech, v aplikacích a videích na YouTube. Podobně tak již učinil Facebook po invazi Ruska na Ukrajinu.

S odkazem na „mimořádné okolnosti“ platforma YouTube společnosti Google uvedla, že „pozastavuje možnost mnoha kanálů zpeněžit obsah na YouTube“. Mezi ně patřilo právě několik ruských kanálů spojených s nedávnými sankcemi, jako kupříkladu sankce Evropské unie.

Google později dodal, že také brání ruským státem financovaným médiím používat jeho reklamní technologii ke generování příjmů na svých vlastních webech a aplikacích. Kromě toho ruská média nebudou moci nakupovat reklamy prostřednictvím nástrojů Google nebo umísťovat reklamy do služeb Google, jako je vyhledávání a Gmail, uvedl mluvčí Michael Aciman. „Aktivně sledujeme nový vývoj a v případě potřeby podnikneme další kroky,“ dodal Aciman.

Evropská unie ve středu uveřejnila sankce vůči některým jednotlivcům, jako je například Margarita Simonyanová, jenž označila za šéfredaktorku RT a „ústřední postavu“ ruské propagandy.

Videa z dotčených médií se také budou objevovat méně často v doporučených , řekl mluvčí YouTube Farshad Shadloo.

AN
Zdroje a obrázky: today; reuters; remix pixabay

AzaNoviny

X-Magazín A-A

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..