Ilustrační obrázek - cyber útok - Kyberútoky na klienty bank - Čtyřnásobný nárůst za dva roky

Kyberútoky na klienty bank – Čtyřnásobný nárůst za dva roky

Za poslední dva roky vzrostly kyberútoky na klienty bank čtyřnásobně. Škoda na jednoho poškozeného klienta dosáhla v průměru 161 500 Kč. Plyne to z dat České bankovní asociace (ČBA). Spolu s orgány státní správy a velkými firmami dnes spustila rozsáhlou vzdělávací kampaň #nePINdej!, která poběží do prosince.

„Jen za prvních sedm měsíců letošního roku vzrostly kyberútoky na klienty bank dvojnásobně oproti celému minulému roku. Dramaticky přitom narostly hlavně podvodné telefonáty, tzv. vishing, které patří k těm nejzákeřnějším,“ uvedla výkonná ředitelka ČBA Monika Zahálková na tiskové konferenci.

Podle policejní statistiky přesáhl počet trestných činů páchaných v kyberprostoru od ledna do konce července jejich celkový počet z loňského roku. Zatímco letos policie eviduje již téměř 10.400 činů, loni to bylo za 12 měsíců zhruba 9500.

Phishing, podvodné e-maily, škodlivé kódy i sociální sítě

Český finanční sektor patří podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) k nejlépe zabezpečeným, přesto 81 % finančních institucí zaznamenalo pokus o útok. Nejčastějšími typy útoků byly phishing, podvodné e-maily a škodlivé kódy.

Narostlo taktéž množství podvodů na sociálních sítích a loňskou novinkou byly reverzní inzertní podvody, kdy podvodníci oslovují prodávající na internetových bazarech a snaží se od nich získat údaje k platebním kartám. Podle ředitele NÚKIB Lukáše Kintra nelze očekávat, že by se jejich míra měla snižovat.

„Všichni si musíme uvědomit, že internet je čím dál nebezpečnější místo. Zlepšují se technické prostředky zabezpečení, mění se legislativa, ale to klíčové je kybernetické vzdělávání, prevence a také odpovědnost každého z nás za to, jaká data komu svěřujeme a s kým je sdílíme,“ uvedl výkonný ředitel platformy Kybez Michal Řezáč.

Kybertest

Na rostoucí nebezpečí podvodů na internetu má upozornit rozsáhlá vzdělávací kampaň. Klíčovým prvkem kampaně je interaktivní vzdělávací Kybertest na stránkách www.kybertest.cz. Test zábavnou formou seznámí veřejnost s nejčastějšími kybernetickými podvody a naučí ji, jak je rozpoznat a jak jim nenaletět.

Kybertest #nePINdej!

Kybertest má několik variant, které simulují nejčastější podvodné praktiky podle různých věkových skupin. „Jiné otázky se tedy generují pro teenagery a jiné pro seniory. Stejně tak jako útoky hackerů. Jiné praktiky zkoušejí na mladší generaci, jiné pak na starší a nejstarší spoluobčany,“ dodal člen představenstva společnosti itego, která test vytvořila, Tomáš Trachta.

Do kampaně jsou vedle České bankovní asociace zapojeni také NÚKIB, Policie ČR, itego, Cisco, Thein Security, Česká pošta, ČEZ, Mastercard, O2 a České dráhy. Mediálními partnery jsou Česká televize, Seznam Zprávy, Deník a Cinestar.

AN
Zdroje a obrázky: čba; kybertest; pixabay

Komentáře

2 komentáře: „Kyberútoky na klienty bank – Čtyřnásobný nárůst za dva roky“

  1. […] Kyberútoky na klienty bank – Čtyřnásobný nárůst za dva roky […]

  2. […] Kyberútoky na klienty bank – Čtyřnásobný nárůst za dva roky […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..