Elon Musk Twitter

Musk nakonec navrhl, že koupí Twitter za původních 44 miliard dolarů

Americký miliardář a majitel společnosti Tesla Elon Musk nakonec údajně navrhl, že koupí internetovou mikroblogovací službu Twitter za původně dohodnutou cenu 54,20 dolaru za akcii, která celý podnik ohodnocuje na 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Akcie Twitteru po této zprávě prudce posílily a obchodování s nimi bylo přerušeno.

Podle zdrojů navrhl Musk dokončení transakce za původní cenu v dopisu zaslaném společnosti Twitter. „Je to jasná známka toho, že Musk poznal, že vítězství nad vedením Twitteru u soudu je velmi nepravděpodobné a že tato transakce v hodnotě 44 miliard dolarů se tím či oním způsobem uskuteční,“ uvedl analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush.

Musk se na koupi Twitteru dohodl již letos v dubnu. V červenci ovšem oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu firma neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Společnost Twitter následně Muska zažalovala. Obvinila jej z porušení podmínek dohody a požádala soud, aby nařídil dokončení transakce za sjednanou cenu.

Firma označuje Muskovy důvody pro zrušení dohody za pouhé záminky a jeho postup podle ní souvisí spíše s poklesem cen akcií na burze. Dnes cena akcií Twitteru před pozastavením obchodování stoupla o téměř 13 procent na 47,95 dolaru.

Jestli Elon Musk nakonec koupí Twitter za původních podmínek se ještě uvidí. V celém příběhu už bylo mnoho zlomů a zvratů. Zda-li po odkupu provede slibované změny na této sociální síti je také otázkou. Nechme se překvapit dalším vývojem kolem mikroblogovací služby.

Aktualizace 22:10 – Twitter potvrdil, že obdržel nabídku od Muska, který chce provozovatele sociální sítě koupit za cenu dohodnutou v dubnu, tedy za 54,20 USD za akcii.

AN
Zdroje a obrázky: agentury; remix pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Jeden komentář: „Musk nakonec navrhl, že koupí Twitter za původních 44 miliard dolarů“

  1. […] Musk nakonec navrhl, že koupí Twitter za původních 44 miliard dolarů […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..