Netflix Aplikace Streamování Smartphon

Netflix zavádí levnější předplatné s reklamou, Česka se to netýká

Americká internetová televize Netflix zavádí od 3. listopadu levnější předplatné s reklamou. Bude k dispozici ve 12 zemích, České republiky se to ale zatím netýká. Uvedl to Neflix na svých stránkách v tiskovém sdělení.

Model předplatného spolufinancovaný reklamou bude spuštěn v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Koreji, Mexiku, Španělsku, Británii a doma ve Spojených státech. Nový model nemá žádný vliv na původní předplatné. „Základní předplatné s reklamou doplňuje naše stávající základní, standardní a prémiové předplatné bez reklam,“ uvedl manažer Netflixu Greg Peters.

Netflix Tiskové sdělení – 13. října 2022

Reklamy budou dlouhé 15 nebo 30 sekund a budou se vysílat během seriálů a filmů nebo před nimi. Na hodinu v průměru připadne čtyři až pět minut reklamy. Z licenčních důvodů nebude v rámci tohoto předplatného k dispozici omezený počet filmů a seriálů, „ale my na tom pracujeme“, uvedl Netflix. Předplatné s reklamou také neumožňuje stahování. Předplatné lze kdykoli změnit nebo zrušit. Například v Německu stojí základní předplatné 7,99 eura (197 Kč) měsíčně, předplatné s reklamou firma nabízí za 4,99 eura (123 Kč).

Reakce Netflixu na konkurenci

Netflix zavádí levnější předplatné s reklamou jako reakci na rostoucí počet konkurentů na streamovacím trhu, protože zákazníci už nechtějí za internetové televize tolik utrácet. Ostatní streamovací služby včetně Hulu, Disney+ a HBO Max už levnější předplatné podporované reklamami mají nebo je brzy nabídnou. Manažeři Netflixu se roky stavěli proti zavedení reklam. Změnu názoru ohlásili v dubnu, když firma šokovala akciové trhy oznámením, že v prvním čtvrtletí ztratila předplatitele a předpověděla, že o další ještě přijde.

AN
Zdroje a obrázky: netflix; agentury; pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

2 komentáře: „Netflix zavádí levnější předplatné s reklamou, Česka se to netýká“

  1. […] Netflix zavádí levnější předplatné s reklamou, Česka se to netýká […]

  2. […] Netflix zavádí levnější předplatné s reklamou, Česka se to netýká […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..