Parler kupuje Kanye West

Sociální síť Parler kupuje rapper Kanye West

Sociální síť, podobnou platformě sociálních médií Twitter, Parler kupuje rapper Kanye West. Americký rapper uzavřel předběžnou dohodu o převzetí internetové sociální sítě Parler, která je populární hlavně mezi americkými konzervativci. Informovala o tom v pondělí společnost Parlement Technologies, jakožto vlastník zmiňované sítě. Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny.

„Ve světě, kde se konzervativní názory považují za kontroverzní, musíme zajistit, abychom měli právo svobodně se vyjadřovat,“ uvedl podle tiskové zprávy společnosti rapper, který si nyní říká Ye. Dohoda přichází krátce poté, co rapperovi zablokovali účty provozovatelé sociálních sítí Twitter a Instagram, a to kvůli antisemitským výrokům.

Parler patří mezi pravicově orientované platformy, které se objevily v éře bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Jeho podporovatelé tvrdí, že sociální síť Twitter a další aplikace se k Trumpovi nechovají spravedlivě, píše server CNBC.

Dohodnuté převzetí by podle agentury AP mohlo platformě Parler poskytnout nový impulz v době, kdy se potýká s konkurencí ze strany jiných pravicově orientovaných platforem, jako je Trumpova Truth Social. „Tato dohoda změní svět i způsob, jakým svět přemýšlí o svobodě projevu,“ uvedl šéf společnosti Parlement Technologies George Farmer.

AN
Zdroje a obrázky: agentury; cnbc; parler


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..