Meta uvažuje o nové sociální síti - Ikony Facebooku, Instagramu, WhatsAppu a Twitteru (Ilustrační foto)

Meta uvažuje o nové sociální síti, chce spustit vlastní obdobu Twitteru

Společnost Meta, provozovatel sociálních sítí Facebook či Instagram, uvažuje o nové sociální síti, chtěla by spustit vlastní obdobu Twitteru, jenž se ocitá v problémech pod novým šéfem Elonem Muskem. Firma Marka Zuckerberga sdělila médiím, že interní diskuse se týkají „decentralizované“ platformy „pro sdílení textových zpráv“. Kdy by Meta mohla novou službu představit však není zcela jasné.

Televize CNN ve svém titulku vyjádření shrnula tak, že Meta zvažuje novou sociální síť, jejíž popis „zní hodně jako Twitter“. Platforma, kterou na podzim převzal miliardář Elon Musk, má problémy s udržením inzerentů a ve velkém propouští, což podle médií mimo jiné oslabuje její schopnost vymáhat pravidla proti nežádoucímu obsahu včetně dětské pornografie. Z chaosu v Twitteru se přitom snaží těžit vícero konkurenčních hráčů.

„Zabýváme se samostatnou, decentralizovanou sociální sítí pro sdílení textových zpráv. Jsme přesvědčeni, že je zde příležitost pro oddělený prostor, kde by si tvůrci a osobnosti mohli vyměňovat aktuální sdělení o svých zájmech,“ uvedla Meta.

Diskuze o nové síti probíhají už delší dobu

Zmíněné diskuse zřejmě uvnitř technologické společnosti Meta probíhají už delší dobu. Deník The New York Times v prosinci napsal, že zaměstnanci Mety si v listopadu při „virtuálním brainstormingu“ vyměňovali nápady ohledně toho, „jak vybudovat příští Twitter“. Web Platformer nicméně v pátek s odvoláním na své zdroje uvedl, že projekt je stále ve velmi rané fázi vývoje.

Pokud by Meta skutečně spustila svojí obdobu Twitteru jako decentralizovanou platformu, znamenalo by to zásadní rozdíl oproti stávajícím sítím Facebook či Instagram. Šlo by totiž o model bližší platformám jako Reddit, Discord nebo Mastodon, kde si uživatelé mohou vytvářet vlastní komunity nebo „servery“ s vlastními pravidly.

Zpráva o plánech Mety přichází v době, kdy Facebook ztrácí popularitu mezi mladými uživateli, poznamenává agentura Reuters. „Instagram také čelí tvrdé konkurenci, přičemž tvůrci obsahu a populární influenceři z platformy odchází na TikTok,“ dodává.

AN
Zdroje a obrázky: cnn; nytimes; agentury; pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

3 komentáře: „Meta uvažuje o nové sociální síti, chce spustit vlastní obdobu Twitteru“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..