Zprávy a zprávičky

Chatbot ChatGPT začíná pro uživatele vyhledávat aktuální informace na internetu

Chatbot ChatGPT může nyní uživatelům poskytovat aktuální informace, které vyhledá na internetu. Už tedy není omezen pouze na údaje z doby před zářím 2021. Na síti X o tom informovala společnost OpenAI, která chatovací systém vyvinula.

Firma uvedla, že vyhledávání aktuálních informací na internetu je zatím k dispozici pouze u placených verzí ChatGPT Plus a ChatGPT Enterprise. Brzy ho ale plánuje zpřístupnit všem uživatelům.

„ChatGPT nyní může prohlížet internet, aby vám poskytl aktuální a směrodatné informace společně s odkazem na zdroje,“ napsala společnost.

Chatbot ChatGPT může nyní uživatelům poskytovat aktuální informace, které vyhledá na internetu

Firma už na začátku týdne oznámila, že systém ChatGPT začala rozšiřovat o nové funkce, které uživatelům umožní komunikovat se systémem hlasem a ukazovat mu obrázky. „ChatGPT nyní vidí, slyší a mluví,“ uvedla společnost. „Začínáme spouštět nové hlasové a obrazové funkce v systému ChatGPT. Nabízí nový intuitivní typ rozhraní, který vám umožní vést hlasovou konverzaci nebo ukázat systému ChatGPT, o čem mluvíte,“ dodala.

Společnost OpenAI koncem loňského listopadu ChatGPT zdarma zpřístupnila veřejnosti a systém si rychle získal popularitu. ChatGPT patří do kategorie generativní umělé inteligence (AI) a dokáže na základě jednoduchých dotazů generovat články, eseje, vtipy, ale i poezii. Na základě obrovského množství dat se podobně jako člověk učí, jak odpovídat na podněty uživatelů.

AN
Zdroje a obrázky: síť X; Pixabay

AzaNoviny

X-Magazín A-A

Jeden myslel na “Chatbot ChatGPT začíná pro uživatele vyhledávat aktuální informace na internetu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..