Mobil vypadnutý z Boeingu vydržel téměř netknutý pád ze skoro 5000 metrů

Mobil vypadnutý z Boeingu vydržel téměř netknutý pád ze skoro 5000 metrů

Mobil, který vypadl z Boeingu, vydržel téměř netknutý pád ze skoro 5000 metrů. Jeden z obyvatelů amerického státu Oregon našel na kraji silnice poblíž města Portland téměř netknutý mobilní telefon, který dle všeho vypadl z poškozeného Boeingu společnosti Alaska Airlines, jemuž se minulý týden za letu odtrhla část trupu.

„Přežil bez úhony pád z výšky 16.000 stop (asi 4900 metrů),“ napsal nálezce Sean Bates na sociální síti X s tím, že přístroj předal americkému Národnímu úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Mluvčí NTSB několika médiím sdělil, že mobil „pravděpodobně“ pochází z poškozeného Boeingu společnosti Alaska Airlines a je opravdu skoro netknutý. Dodal, že tomuto leteckému přepravci bylo zařízení mezitím předáno.

Podle Batese byl stále napůl nabitý mobilní telefon prakticky neporušený a byl v letovém režimu. To, že zřejmě patřil někomu z letu Alaska Airlines, poznal tak, že na odemčeném displeji se objevila účtenka za dvě odbavená zavazadla letu této společnosti. K přístroji byl připojený utržený nabíjecí kabel.

Utržená část trupu Boeingu 737

Boeingu 737 Max 9 se v pátek při letu z Portlandu do kalifornského Ontaria ve výšce necelých 4900 metrů utrhla část trupu s oknem, která vyplňuje otvor pro nouzový východ. Piloti byli nuceni vrátit se zpět na letiště, nikomu ze 171 cestujících a šesti členů posádky se nic nestalo. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) však nařídil dočasně odstavit přibližně 170 letadel po celém světě z provozu.

Utržená část trupu i některé jiné předměty, včetně dalšího mobilu, se již dříve našly na předměstí Portlandu.

AN
Zdroje a obrázky: DPA; Síť X


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..