Julije Navalná - Vdova po zemřelém předákovi ruské opozice Alexeji Navalném

Julije Navalná byla nakrátko zablokována na síti X Elona Muska

Julije Navalná, vdova po zemřelém předákovi ruské opozice Alexeji Navalném, byla dnes nakrátko zablokována na sociální síti X Elona Muska. Její účet byl zablokován na několik desítek minut. Na stránce Julije Navalné se po tuto dobu objevovalo oznámení, že společnost X pozastavuje účty porušující její pravidla.

Účet na síti X si Julije Navalná zřídila teprve tento měsíc a první příspěvek publikovala v pondělí. Ve chvíli, kdy byl účet zablokován, ho sledovalo 95.000 uživatelů. Krátce po uvolnění měl účet přes 128.000 sledujících.

V pondělí Navalná na síti X zveřejnila video, v němž obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z vraždy manžela, který podle zprávy ruské vězeňské služby zemřel minulý týden v pátek v sibiřské věznici. Julije Navalná zároveň uvedla, že bude pokračovat v práci svého muže, aby dosáhla přerodu Ruska ve svobodnou zemi.

Nedlouho před zablokováním účtu vyzývala na téže platformě ruské úřady k vydání těla Navalného a znovu označila Putina za vraha.

V minulosti síť X, dříve Twitter, zablokovala například účet amerického rappera Kanye Westa kvůli několika antisemitským příspěvkům. Platforma zablokovala také účet bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa po nepokojích ve Washingtonu, kdy jeho přívrženci násilně vtrhli do budovy amerického Kongresu. Smazání účtu společnost vysvětlila obavami z podněcování k dalším násilnostem.

Současný majitel sociální sítě Elon Musk v roce 2022 umožnil Trumpovi na platformu návrat. Trump, který si mezitím otevřel vlastní sociální síť nazvanou Truth Social, však dal najevo, že nemá zájem se vracet.

AN
Zdroje a obrázky: Síť X (1); Síť X (2); Síť X (3)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..