Chatbot ChatGPT - Chatovací robot společnosti OpenAI

OpenAI se brání žalobě, kterou na ni podal Elon Musk

Společnost, jenž vyvinula chatovací systém ChatGPT, OpenAI se brání žalobě, kterou na ni podal Elon Musk. V žalobě miliardář obviňuje společnost z toho, že opustila svou původní misi. OpenAI tvrdí, že nad ní chtěl Musk převzít kontrolu a usiloval o ředitelský post. V úterý to napsali spoluzakladatelé tohoto start-upu v čele s výkonným ředitelem Samem Altmanem na svém blogu v článku nazvaném „OpenAI a Elon Musk“. Musk podle nich prý též v roce 2018 měl vést kampaň za spojení OpenAI s výrobcem elektromobilů Tesla, mají to dokládat e-maily z té doby.

Musk minulý týden společnost OpenAI zažaloval. Uvedl, že firma, kterou v roce 2015 spoluzaložil, se odchýlila od dohodnuté cesty, kterou bylo vyvíjet umělou inteligenci (AI) ve prospěch lidstva, ne pro zisk. Nyní ze změn těží především hlavní investor Microsoft, což podle Muska znamená hrubé porušení původní dohody zakladatelů.

Ostatní zakladatelé OpenAI oznámili, že se u soudu domáhají zamítnutí Muskovy žaloby. Napsali, že je smutné, že někdo, koho hluboce obdivují, se nyní obrátil na soud poté, co se jim bez jeho přičinění podařilo dosáhnout významného pokroku. Když Musk od OpenAI odcházel, dával podle nich firmě nulovou šanci na úspěch. Sám měl v úmyslu vyvíjet umělou inteligenci pod hlavičkou své společnosti Tesla.

ChatGPT

ChatGPT se za šest měsíců od svého uvedení na trh v listopadu 2022 stal nejrychleji rostoucí softwarovou aplikací na světě. Podnítil také spuštění konkurenčních chatbotů společností Microsoft, Alphabet a řady začínajících firem, které využily zájmu o AI k získání miliard od investorů.

ChatGPT je schopen do určité míry porozumět textu a generovat odpovídající výstupy na základě poskytnutých vstupů. Využívá se k různým účelům, včetně odpovědí na dotazy, poskytování informací, generování textů, tvorby obsahu a dalších aplikací. ChatGPT již kvůli jeho schopnosti vykonávat širokou škálu úkolů, od sumarizace dokumentů po psaní počítačového kódu, přijala řada firem.

AN
Zdroje a obrázky: blog OpenAI; Pixabay

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..