Bitcoin leader kryptoměn

Bitcoin dosáhl nového rekordu, kryptoměna překonala 72.000 dolarů

Bitcoin dnes pokračuje v růstu na nová maxima, nejznámější kryptoměna odpoledne překonala hranici 72.000 dolarů (téměř 1,7 milionu Kč). K růstu podle analytiků mimo jiné přispívá zájem o nově schválené bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF). Svou roli ale hrají i vyhlídky, že centrální banky velkých zemí začnou brzy snižovat úrokové sazby. Nad 70.000 USD se Bitcoin poprvé dostal minulý týden v pátek.

Dnes večer se Bitcoin podle údajů specializovaného webu CoinDesk vyšplhal až na 72.886,14 dolaru. Kolem 20:30 SEČ se prodával za zhruba 72.500 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisoval přes čtyři procenta.

Fondy ETF na spotový bitcoin byly ve Spojených státech schváleny na začátku letošního roku, jejich spuštění tak otevřelo nové možnosti spekulace na vývoj ceny této kryptoměny. Ke konci dubna se navíc blíží takzvaný halving, tedy snížení odměny pro těžaře bitcoinů na polovinu. V minulosti se cena bitcoinu po halvingu zvyšovala.

„Bitcoin zahájil týden růstem, ke kterému se připojily také další kryptoměny,“ uvedl analytik Nick Cawley ze společnosti DailyFX. „K dnešnímu růstu možná přispěla rovněž zpráva o tom, že LSE plánuje přijímat žádosti o ETN,“ dodal.

FCA

Britský Úřad pro finanční etiku (FCA) dnes oznámil, že umožní vydávat burzovně obchodované dluhopisy (ETN) spojené s kryptoaktivy. Tyto nástroje jsou určeny profesionálním investorům a vytvářet je budou moci jen licencované investiční burzy. Pro drobné investory zůstává v platnosti zákaz a regulátor zopakoval, že kryptoaktiva jsou pro ně nevhodná a riskantní. Londýnská akciová burza (LSE) oznámila, že od letošního druhého čtvrtletí bude přijímat žádosti o přijetí ETN spojených s Bitcoinem a Etherem.

AN
Zdroje a obrázky: CoinDesk; FCA; agentury, Pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..