Tesla Robotaxi

Musk: Tesla na začátku srpna představí robotaxi

Automobilka Tesla představí 8. srpna dlouho avizované robotaxi, tedy vůz bez řidiče. Na sociální síti X to v pátek napsal Elon Musk, kterému obě firmy patří. Podnikatel a miliardář Musk se o samořídící vozidla dlouhodobě zajímá a tvrdí, že budou jedním z nejdůležitějších produktů společnosti Tesla. Navzdory slibům ale zatím uplynuly roky bez toho, aby firma takový vůz představila.

Muskův páteční příspěvek byl jednoduchý a neobsahoval žádné podrobnosti. „Tesla Robotaxi se představí 8. 8.,“ napsal generální ředitel Tesly. Akcie firmy po skončení obchodování na burze ve Spojených státech v reakci posílily přechodně o šest procent.

Musk v minulosti avizoval, že Tesla vyrobí auto bez ovládacích prvků pro člověka. V minulosti také uvedl, že vozy Tesla vybavené funkcí Full Self-Driving Capability budou prostřednictvím aktualizací softwaru postupně řídit stále lépe. V určitém okamžiku budou schopny fungovat jako plně autonomní taxíky a mohly by svým majitelům vydělávat peníze tím, že budou nabízet taxislužby, sliboval opakovaně šéf Tesly.

Před pěti lety, v dubnu 2019, Tesla uvedla, že očekává spuštění robotaxi do roku 2020. Předpovídala, že autonomní vozy vydrží 11 let a ujedou milion kilometrů, což firmě a provozovatelům automobilů vynese 30.000 dolarů (asi 700.000 Kč) zisku ročně.

Technologie autopilota zabudovaná v elektromobilech Tesla je zatím pouze asistenčním systémem řidiče. Vyžaduje kontrolu a zásahy člověka za volantem.

AN
Zdroje a obrázky: Síť X


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..