26. světový energetickém kongres v Rotterdamu - Huawei a jeho inovativní řešení Intelligent Distribution Solution (IDS)

Huawei na energetickém kongresu představilo své řešení IDS

Společnost Huawei představila na 26. světovém energetickém kongresu v Rotterdamu své inovativní řešení Intelligent Distribution Solution (IDS). Cílem řešení IDS, vyvinutého ve spolupráci s partnery z ekosystému, je řešit nejpalčivější problémy v elektroenergetice – včetně vysokých ztrát na vedení, nespolehlivých služeb a problémů spojených s řízením nových energetických zátěží.

Energetické společnosti se při řešení těchto problémů obracejí na digitální řešení využívající sílu dat, konektivity a automatizace. Digitalizace distribuční sítě – často označovaná jako „poslední míle“ – je klíčovým prvkem modernizace konvenční energetické sítě. Tato „poslední míle“ zajišťuje dodávky elektrické energie přímo do domácností, podniků a průmyslových závodů. Řešení IDS společnosti Huawei pomocí nejmodernějších technologií optimalizuje distribuce energie, zvyšuje spolehlivosti sítě a usnadňuje integraci obnovitelných zdrojů energie.

„Řešení inteligentní distribuce společnosti Huawei umožňuje energetickým podnikům přejít od jednobodové digitalizace rozvoden k architekturou podporovaným, rozvíjejícím se, otevřeným a systematickým inteligentním řešením. Díky otevřenému digitálnímu ekosystému můžeme interně podněcovat kreativitu zdola a externě zprostředkovávat zákazníkům schopnosti z různých odvětví,“ prohlásil David Sun, viceprezident společnosti Huawei a generální ředitel divize Digitalizace elektrické energie ve společnosti Huawei.

Cloud-pipe-edge-pipe-device

Architektura IDS je postavena na jedinečném rámci „cloud-pipe-edge-pipe-device“, který zahrnuje on-premise privátní cloud jako digitální základ, kabelová i bezdrátová řešení pro páteřní síť, univerzální jednotku edge computingu (ECU) pro úspornou správu a vysokorychlostní komunikaci po elektrickém vedení (HPLC) nové generace na straně nízkého napětí. Tento komplexní přístup dovoluje v reálném čase provádět měřitelná pozorování, která poskytovatelům veřejných služeb umožňují optimalizovat jejich provoz, snižovat náklady a zvyšovat spokojenost zákazníků, protože identifikují a opravují poruchy dříve, než dojde k výpadku napájení.

Úspěšná implementace

Řešení Huawei IDS již prokázalo svou účinnost v reálných aplikacích a bylo úspěšně implementováno v několika čínských provinciích, včetně provincie Ša-an-si ve spolupráci se společností State Grid Shaanxi Electric Power Co., Ltd. a partnery. Toto řešení přineslo revoluci v řízení více než 100.000 distribučních transformátorů, zkrátilo dobu výpadků a dosáhlo působivé spolehlivosti dodávek energie. Kromě toho umožnilo bezproblémovou integraci více než 50.000 obytných fotovoltaických lokalit a více než 1000 velkých 10kV fotovoltaických lokalit dosáhlo 100% přístupu a spotřeby.

„Řešení přináší komplexní a přesné snímání distribuční sítě, elegantní a propracovanou správu, včasný a proaktivní zákaznický servis a rovněž jednodušší a efektivnější práci pro naše zaměstnance,“ vysvětluje Zhang Genzhou, CIO pobočky společnosti State Grid v Ša-an-si. (Viz video: „ Úspěšné využití řešení inteligentní distribuce ve státní síti Ša-an-si „)

Huawei IDS přineslo slibné první výsledky testů v Asii, Africe a na Blízkém východě, což dokazuje jeho potenciál pro revoluci na poli distribuce energie v celosvětovém měřítku.

AN
Zdroje a obrázky: Huawei; PRN


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..