Týmová spolupráce (Ilustrační foto)

Atlassian AI: Nový virtuální kolega pro zefektivnění týmové spolupráce

Před pár lety se zdálo využívání umělé inteligence jako sci-fi. Dnes už je umělá inteligence běžnou součástí našeho osobního i profesního života. Především prudký rozvoj technologií založených na architektuře GPT (Generative Pre-trained Transformer) výrazně snižuje čas, který lidé tráví vykonáváním rutinních úkolů. Společnost Atlassian, poskytovatel softwarových řešení pro týmovou spolupráci a projektový management, nechtěla tuto revoluci zmeškat. Zaměřila se na využití AI k posílení týmové produktivity prostřednictvím svého nástroje Atlassian AI, integrovaného do cloudových služeb. Společnost Unicorn Systems poskytne podporu při zavádění řešení s využitím nástrojů Atlassian a zahrne i praktické aplikace umělé inteligence pro své klienty.

Atlassian Intelligence efektivně kombinuje nejmodernější modely vyvinuté OpenAI s platformou Atlassian, což umožňuje využití umělé inteligence přizpůsobenou specifickým pracovním postupům, která ale zároveň chrání soukromí uživatelů. „V praxi to znamená, že uživatelé získají odpovědi na své dotazy založené na oprávněních a omezeních v jejich softwarových produktech, aniž by se dostali k obsahu, který vidět nemají,“ vysvětluje Radoslav Tokarčík, sales manager společnosti Unicorn Systems.

Maximální efektivita práce

Atlassian Intelligence zefektivňuje práci týmů různými způsoby. Například softwarové produkty jako Jira a Confluence, přičemž Jira slouží ke správě projektů a sledování problémů, zatímco Confluence je platforma pro spolupráci a sdílení informací v týmech, jsou vybaveny generativním AI editorem, který usnadňuje tvorbu obsahu a správu projektů. „Editor je schopen upravit styl psaní tak, aby odpovídal cílovému publiku, opravit gramatické chyby a přizpůsobit text specifickým požadavkům. Ušetří také hodně času při tvorbě nových strategických dokumentů a projektových přehledů,“ popisuje Tokarčík.


Díky AI lze také snadno získat vysvětlení neznámých termínů a zkratek přímo v Confluence. „Každému se určitě někdy stalo, že při procházení dokumentace projektu nebo interní wiki narazil na pojem či zkratku, které nerozuměl. Nyní již není potřeba hledat významy v interní databázi nebo na internetu, stačí označit termín a AI poskytne vysvětlení na místě,“ dodává Tokarčík.

Umělá inteligence (AI)
Umělá inteligence – Zdroj: Unicorn

Nechte AI pracovat za sebe

Pokud v práci používáte komunikační kanál Slack, můžete využít Atlassian Intelligence answers ve spolupráci s virtuálním agentem Jira Service Management pro rychlé získání odpovědí. „AI dokáže prohledat znalostní bázi a během několika sekund nabídnout relevantní odkazy, aniž by bylo nutné zapojit konkrétního člověka,“ upozorňuje Tokarčík a zmiňuje, že AI také umí stručně shrnout obsah záznamů v Jira Service Management nebo stránek v Confluence. „Uživatelé tak nemusí trávit čas pročítáním celého textu, aby pochopili jeho obsah a měli přehled o aktuálních informacích,“ uzavírá Radoslav Tokarčík.

Nenechte si ujít seminář

Nepropásněte příležitost seznámit se s nástroji Atlassian AI na exkluzivním Meetupu, který se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2023 od 9:00 v Praze na Žižkově (V Kapslovně 2767/2, Praha 3). Setkání, které proběhne v angličtině, vám umožní získat informace o funkcionalitách a výhodách tohoto nástroje přímo od expertů z australského týmu Atlassian Cloud. Registrovat se můžete zdarma na webu, kde se zároveň můžete dozvědět víc o možnostech využití Atlassian AI ve vašem pracovním prostředí a zefektivnění týmové spolupráce.

AN
Zdroje a obrázky: Unicorn


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..