Kuřecí kung pao

Kuřecí kung pao

Ingredience:

600 g kuřecích stehen (vrchní část nohy), bez kosti; 2 – 8 sušených červených chili papriček; 1/2 hrnku (125 ml), pražených a bez slupek, nesolených burských oříšků (arašidů); 1 plátek cca 3 cm čerstvého zázvoru; 1 česnek – oloupaný a na jemné plátky nakrájený

Marináda: 1 bílek – trochu našlehaný; 1 1/2 lžičky kukuřičné moučky (škrobu); lžíce sójové omáčky

Omáčka: 2 lžíce tmavé čínské sójové omáčky; 1 lžíce čínského rýžového vína, Mirin (japonského) vína, nebo suchého sherry vína; 1 lžička cukru; lžička octa z rýžovýho vína, jablečného vína, nebo vinného; 1 lžíce škrobu; 4 lžíce kuřecího vývaru; 1 lžíce sezamového oleje

plus 2 – 4 hrnku arašidového oleje na smažení; 3 1/2 lžíce na nízké smažení

Kuřecí kung pao
Ilustrační foto
Postup:

Nakrájejte kuře na jednosoustové kousky. Přidejte sójovou omáčku, škrob a bílek. Dobře vše promíchejte. Nechte marinovat cca 30 minut.

Mezitím si připravte zbytek ingrediencí, což je velice důležité v jakékoliv orientální kuchyni, specielně pro recepty ve Wok kotlíku. V misce smíchejte dohromady ingredience pro omáčku a dejte stranou.

Odkrojte vrch papriček, rozkrojte je na půl a seškrábněte z nich semínka (nebo je později přidejte celé). Nakrájejte je na 2 cm čtverečky. Oloupejte/oškrábejte zázvor, nejlépe hranou lžičky, nakrájejte ho na plátky a ty nakrájejte na úzké proužky. Nakrájejte česnek na tenké plátky.

Ve Wok kotlíku, nebo v hluboké pánvi rozehřejte 1 1/2 lžíce oleje a opražte na něm za stálého míchání burské oříšky. Pozor, nespálit je! Vyjměte je a dejte stranou. Rozehřejte Wok a nalijte do něj 2 – 4 hrnky oleje (pozor, olej může být nanejvýš méně jak polovina obsahu nádoby!). Postupně v něm usmažte kuřecí kousky, cca 1 minutu. Vyjměte kuře a dejte stranou.

Slijte olej z Wok kotlíku, nebo pánve (může se znovu použít). Tuto část přípravy je nejlépe dělat ve fritovacím hrnci. Ve Wok kotlíku rozehřejte 2 lžíce oleje, přidejte chili papričky a osmažte je do tmava. Přidejte zázvor, kuře a za stálého míchání vše bleskově osmažte.

Zamíchejte ingredience pro omáčku a nalijte ji do Wok kotlíku, nebo pánve, a za stálého míchání nechte vše zhoustnout. Přidejte burské/arašidové oříšky těsne před podáváním.

Jako příloha je samozřejmě nejvhodnější rýže.

Dobrou chuť!

Kuřecí kung pao – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..