Kuřecí stehna s nádivkou

Kuřecí stehna s nádivkou

Ingredience:

55 g toustového chleba pšeničného světlého; 1200 g kuřecích stehen; 30 g másla; 60 ml polotučného mléka; 30 g slunečnicových semen; 0,5 lžičky soli; 1 vejce; 100 ml vody

Kuřecí stehna s nádivkou
Ilustrační foto
Postup:

Větší kuřecí stehna ze spodní strany nařízneme podél stehenní kosti a po vykloubení ji vyjmeme. Tzv. paličky ponecháme a taktéž ponecháme všechnu kůžičku a neodkrajujeme ji.

Na nádivku nakrájíme na kostičky bílý toustový chléb nebo žemli. Použijeme starší, ale ještě vláčné pečivo. Přidáme slunečnicová semínka, žloutek rozšlehaný s mlékem, sůl dle potřeby a sníh z bílku. Vše smícháme dohromady. Mléko dáme dle potřeby.

Připravená stehna vevnitř mírně osolíme, naplníme nádivkou a pomocí kovových jehel sepneme. Přiměřeně osolíme i na povrchu, vložíme do pekáčku a na stehna položíme kousky másla. Přidáme zhruba 100 ml vody, pekáček přiklopíme a vložíme do předehřáté trouby.

Pečeme zhruba 45 minut a v druhé polovině pečení pekáček odklopíme.

Podáváme rozkrojené šikmým řezem a vhodnou přílohou jsou brambory v různých úpravách bohatě sypané plocholistou petrželkou. Můžeme podávat i s bramborovým salátem.

Dobrou chuť!

Kuřecí stehna s nádivkou – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..