Okurky s masovou nádivkou

Okurky s masovou nádivkou

Ingredience:

4 – 6 zelených okurek; 1 citron; 1/4 kg telecího masa; 1/4 kg hovězího masa; 5 – 8 dkg rýže; sůl; pepř; 1 vejce; 2 dkg práškového cukru; 2 dkg mouky; 60 dkg nových brambor; šálek kyselé smetany; lžička mouky; lžička zeleného kopru; 1 lžička hořčice; 4 dkg másla

Okurky s masovou nádivkou
Ilustrační foto
Postup:

Na osobu počítáme 1 zelenou okurku nepříliš velkou. Oloupeme,rozkrojíme po délce na dvě stejné půlky,vyškrabeme z nich opatrně prostředky s jádry, ať stěny okurek neporušíme. Dáme je na síto, ponoříme asi na 3 minuty do vařící osolené vody, vyjmeme a necháme na sítě odkapat. Dáme je na mísu a za tepla pokropíme šťávou z 1 citronu.

Čtvrt kg telecího a čtvrt kg hovězího masa jemně umeleme,dáme na mísu,přidáme k němu 5 – 8 dkg přeprané čistě oprané a na polo uvařené rýže (vychladlé); lžičku soli, špetku pepře, 1 vejce a utřeme z toho hladkou, ne příliš tuhou nádivku.

Připravené půlky naplníme nádivkou, svážeme nití vždy dvě půlky k sobě, aby z nich nádivka nevyběhla. Na kastrolek dáme 4 dkg másla, 2 dkg práškového cukru a za stálého míchání necháme opatrně na plotně zežloutnout. Pak to zaprášíme lžící mouky a upravíme z toho řidší žlutou jíšku. Zalijeme ji menší naběračkou polévky z kosti, dáme tam připravené okurky a dusíme 15 – 20 minut do měkka, ale jen tak, aby se nerozpadávaly a zůstaly v celku.

Udušené okurky srovnáme a obložíme vařenými novými brambory. Omáčku na kastrolku zalijeme ještě trochou polévky, přivedeme do varu , zahustíme šálkem kyselé smetany, ve které rozmícháme lžičku mouky a lžíci jemně usekaného zeleného kopru. Necháme přejít několik varů.Část omáčky nalijeme na okurky na míse a zbytek podáme v hodně teplém omáčníku. Je-li omáčka trochu mdlé chuti, přidáme do ní lžičku hořčice. Omáčku již nevaříme , jen dobře promícháme, aby v ní hořčice neutvořila žmolky.

Dobrou chuť!

Okurky s masovou nádivkou – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..