Vepřové medailonky na víně a dijonské hořčici

Vepřové medailonky na víně a dijonské hořčici

Ingredience:

1/2 kg vepřové plece; 80 g uzené slaniny; 1 cibule; 1 stroužek česneku; 200 ml bílého suchého vína; 1 lžíce dijonské hořčice; špetka kmínu; sůl; pepř; červená mletá paprika

Vepřové medailonky na víně a dijonské hořčici
Ilustrační foto
Postup:

Maso omyjeme, osušíme a nakrájíme na kulaté medailonky. Pokud se vám podaří nakrájet tenké plátky, pak není třeba ani naklepat.

Na pánev dáme roztát slaninu nakrájenou na malé kousky. Když pustí tuk, přidáme nakrájenou cibuli a stroužek česneku. Smícháme vše a vložíme medailonky. Chvilku podusíme – plamen stáhneme, aby se maso mohlo napít šťávou ze slaniny a cibule.

Poté přidáme špetku červené papriky a 1 lžíci dijonské hořčice a maso podlijem trochou červeného vína. Maso osolíme, okořeníme, přidáme špetku kmínu a necháme dusit, dokud se neodpařila šťáva, poté ho opět podlijeme trochou vína. Zásadně podléváme maso během dušení, jen v malých dávkách, maso pak bude šťavnaté. Po cca 40 mininutách dušení ochutnáme šťávu a případně dochutíme, což ale většinou není ani třeba. Na konec necháme redukovat šťávu jen na potřebné množství, čímž nám i zhoustne.

Podáváme s rýží.

Dobrou chuť!

Vepřové medailonky na víně a dijonské hořčici – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..