Vepřové pečené maso s cibulí

Vepřové pečené maso s cibulí

Ingredience:

Vepřové maso; 4 cibule; 5 stroužků česneku; paprika; 2 lžíce slunečnicového oleje; lžička kmínu; lžíce grilovacího koření; kostka bujonu; mouka; sůl

Vepřové pečené maso s cibulí - Recepty a vaření
Ilustrační foto
Postup:

Maso nakrájíme, lehce posolíme a vložíme dopekáče. Ideální je nakrájet ho na větší kostky, díky tomu se nebude tolik vysušovat. Poté přidíme i další ingredience. A to nakrájenou papriku a na větší kusy nakrájenou cibuli. Následně se přidá k základním surovinám vše ostatní, kromě mouky a bujonu. Takto se vše důkladně promíchá, aby bylo maso dokonale ochucené. Dáme vše do trouby. Ta by měla být v první fázi rozpálena na 250° C.

Při této teplotě se maso bude péct cca 10 minut. Během této doby by mělo pustit šťávu, což znamená, že poté troubu otevřete, přilijete asi 500 mililitrů vody a přihodíte také jeden bujón. Následně troubu zavřete a snižte teplotu na klasických 180 stupňů. Při této teplotě pečeme zhruba 50 minut, dokud nebude maso dokonale měkké.

Po uplynutí dané doby troubu znovu otevřete a do zredukované tekutiny nasypte mouku. Tu důkladně zamíchejte a nechte vše v troubě ještě asi 10 minut dojít. V tu chvíli už je vše hotové, maso je měkké a omáčka k němu zahuštěná.

Pokrm můžete začít servírovat. Ideální přílohou jsou brambory, jak vařené, tak i pečené, nebo též ve formě kroket, či hranolek.

Dobrou chuť!

Vepřové pečené maso s cibulí – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..