Bramborové smaženky se salámem

Bramborové smaženky se salámem

Ingredience:

800 g uvařených brambor ve slupce a následně oloupaných; 180 g polohrubé mouky; 1 vejce; 1 lžička soli; 200 g měkkého salámu; olej na smažení

Bramborové smaženky se salámem
Ilustrační foto
Postup:

Salám nakrájíme na obdélníky o tloušce cca 4 mm. Lze jej nakrájet i na tenčí plátky, podle chuti každého, nebo dle množství smaženek, které budete připravovat.

Do pánve na smažení nalijeme olej a začneme zahřívat.

Oloupané a vychladlé brambory nastrouháme na mrkvovém struhadle. Do nastrouhaných brambor rozklepneme 1 vejce, přidáme sůl a přibližně polovinu z připraveného množství mouky. Rukama ProhnĚteme suroviny, až nám vznikne kompaktní těsto.

Druhou polovinu mouky použijeme postupně na pomoučnění válu a podsypání testa při jeho rozvalování. Z připraveného těsta odkrajujeme kusy, které na pomoučňené ploše válu rozválíme na placku o tloušce 3 – 4 mm. Na placku položíme obdélník ukrojeného salámu a nožem okolo salámu vykrojíme z těsta obdélník, který bude o kus větší, přibližně o 1 cm na všech stranách. Zároveň s tím vykrojíme z těsta i identický obdélník, kterým překryjeme salám. Vidličkou spojíme oba obdélníky a vytvoříme tak salámovou kapsu.

Do správně zahřátého tuku vložíme první várku bramborových smaženek a smažíme do získání zlatavé barvy. Podobně jako když smažíme řízky v trojobalu, tedy po obou stranách.

Hotové smaženky odkládáme na papírové ubrousky, aby se odsál přebytečný tuk.

Bramborové smaženky se salámem podáváme buď jen tak, anebo s dušeným zelím, dušenou kapustou či jako přílohu můžeme použít i salát z kysaného zelí.

Dobrou chuť!

Bramborové smaženky se salámem – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..