Špenátové palačinky

Špenátové palačinky

Ingredience:

200 g čerstvého špenátu či 200 g mraženého; 1/2 hrnku žitné mouky; 1/2 hrnku hladké špaldové mouky; 2 vejce; 1,5 – 2 hrnky mléka; (špetka soli)

Špenátové palačinky
Špenátové palačinky – Ilustační foto
Postup:

Vložte špenát do mixéru a rozmixujte společně s vejci. Poté postupně přidejte mléko a mouku a vyšlehejte v těsto klasické palačinkové konzistence. Pokud budete dělat palačinky naslano, přidejte též špetku soli. Mléka dejte nejdříve méně a až v případě potřeby dolaďte zbylým množstvím, ono totiž každá mouka saje jinak.

Palačinky usmažíme v dobře rozpálené pánvi, v kvalitní to jde i zcela bez tuku. Pokud děláme palačinky naslano, pak je můžeme namazat kupříkladu lučinou či kozím sýrem a doplnit o šunku, vejce, tvrdý sýr, listový špenát, červenou řepu či jinou zeleninu dle vaší chuti a fantazie. Jestli děláme palačinky nasladko, tak klasicky použijeme marmeládu, třeba borůvkovou či jakoukoliv jinou opět dle vašich preferencí.

(Poznámka: Pokud použijete mražený špenát, nechte jej nejdříve přirozeně povolit, anebo rychleji spařte horkou vodou, aby rozmrznul. V obou případech jej pak každopádně dobře vymáčkněte od vody. Pokud máte špenát čerstvý, nemusíte s ním dělat nic navíc.)

Dobrou chuť!

Špenátové palačinky – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..