Vepřenky

Vepřenky

Ingredience:

750 g vepřové pečeně nakrájené na větší kostky; 100 g plátků bílého pečiva; 1 dl studené vody; 60 g uzeného špeku (či slaniny) nakrájeného na plátky; 12 g soli; 2 g mletého černého pepře; 2 čajové lžičky mleté sladké papriky; 2x na špičku nože kajenského pepře (či každý dle své volby), olej na smažení
Na dozdobení: Plnotučná hořčice; 1 větší cibule nakrájená na měsíčky; zelené konce jarní cibulky

Vepřenky
Ilustrační foto
Postup:

Do misky vložíme plátky rohlíků (či jiného bílého pečiva) a polijeme je 1 dl studené vody. Pečivo necháme nasát všechnu přidanou vodu. Na mlýnku na maso nameleme kostky vepřové pečeně, plátky slaniny i vlhké pečivo. Do každé dávky vždy vkládáme část masa, část špeku nebo slaniny a část vlhkého pečiva.

Namletou směs vložíme do mísy, přidáme 12 g soli, 2 g mletého černého pepře, 2 čajové lžičky mleté sladké papriky a kajenský pepř. Masovou a okořeněnou směs dobře propracujeme vidličkou s delšími hroty tak, aby hmota byla kompaktní. 

Z masové směsi navlhčenýma rukama tvarujeme kuličky, které v dlaních mírně zploštíme. V pánvi rozpálíme olej, do kterého vkládáme vepřenky a smažíme je po obou stranách do zlatova. Hotové usmažené vepřenky pokládáme na papírové ubrousky, aby odsály přebytečný tuk.

Každou usmaženou vepřenku před podáváním potřeme plnotučnou hořčicí, poklademe několika měsíčky cibule a dozdobíme nakrájenými zelenými konci jarní cibulky.

Podáváme s různě upravenými brambory (v teplé verzi), či chlebem nebo jiným pečivem (ve studené verzi).

Dobrou chuť!

Vepřenky – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..