Toast s čedarem a slaninou

Toast s čedarem a slaninou

Ingredience:

2 plátky většího toastového chleba; 2 plátky čedar (cheddar) sýru; 1 vejce; 2 plátky anglické slaniny; 1/2 cibule; máslo

Toast s čedarem a slaninou
Ilustrační foto
Postup:

Na středně rozehřáte pánvi osmahneme slaninu. Jakmile nám trochu zhnědne, tak k ní rozklepneme vejce. Po chvíli pomocí obracečky slaninu s vejce otočíme na druhou stranu .

Slaninu s vejcem odložíme na chvíli stranou a na pánev přidáme cibuli, tu jsme si pokrajeli nahrubo. Na pánví ji osmahneme do doby než se krapet osmahne a získá lehce karamelovou barvu. Olej ani nemusíme přidávat, neboť slanina nám poskytla mastnoty víc než dost.

Mezitím si oba plátky toastového chleba potřeme máslem (každý plátek jen z jedné strany). Hotovou cibuli odložíme ke slanině s vejcem a na pánev položíme toastový chléb. Ten položíme tak, abychom máslo měli na vrchní straně. Na každý plátek chleba položíme plátek čedaru. Necháme chvíli smahnout na pánvi.

Poté na jeden plátek položíme slaninu s vejcem a cibuli. Zakryjeme druhým plátkem toastového chleba se sýrem. Po chvíli toast otočíme, aby se nám rovnoměrně prohřál.

Dobrou chuť!

Toast s čedarem a slaninou – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..