Kuřecí roláda se špenátem, parmazánem a šunkou

Kuřecí roláda se špenátem, parmazánem a šunkou

Ingredience:

70 g bílé cibule; 2 stroužky česneku; 1 lžíce olivového oleje; 200 g čerstvého baby špenátu; 50 ml vody; 700 g kuřecích prsou; 50 g sušené šunky; 30 g parmazánu; 300 ml kuřecího vývaru; špetka soli; špetka pepře

Kuřecí roláda se špenátem, parmazánem a šunkou - Recepty a vaření
Ilustrační foto
Postup:

Troubu předehřejte na 185–190 °C a připravte si zapékací nádobu (30 cm × 40 cm).

Cibuli a česnek nakrájejte najemno. Poté si nachystejte větší pánev a na středním plameni rozpalte olivový olej. Jakmile bude rozpálený, nasypte do pánve cibuli a česnek a restujte 2 – 3 minuty. Následně přidejte baby špenát, osolte, opepřete, podlijte vodou a 1 minutu poduste. Poté plamen vypněte a směs ponechte v pánvi.

Nyní si začněte připravovat roládu. Nachystejte si 2 pláty alobalu (každý o rozměrech 60 – 70 cm × 29 cm) a položte je na pracovní plochu kratšími stranami směrem k vám tak, aby se 10 cm vzájemně překrývaly. Vznikne vám tedy 1 plát o rozměrech 60 – 70 cm × 48 cm s kratší stranou směrem k vám. Do jeho střední části vodorovně rozprostřete kuřecí prsa do souvislé vrstvy (15 – 20 cm od spodního i horního okraje alobalu ponechte volných) a maso osolte a opepřete.

Na polovinu masa rozprostřete špenát z pánvičky, na něj vodorovně naskládejte sušenou šunku a vše posypte parmazánem. Poté celý plát masa srolujte zleva doprava, vzniklou roládu zatočte do alobalu a jeho volné okraje pevně utáhněte a zahněte.

Roládu dejte do zapékací nádoby, podlijte vývarem a pečte 60 – 65 minut při 185 – 190 °C. Po uplynutí uvedeného času roládu vyjměte z alobalu, teplotu v troubě zvyšte na 220 – 225 °C a pečte ještě 15 – 20 minut.

Jakmile bude mít roláda lehce zlatavou barvu, vyjměte ji z trouby a podávejte.

Dobrou chuť!

Kuřecí roláda se špenátem, parmazánem a šunkou – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..