Roláda z kuřecích řízků

Roláda z kuřecích řízků

Ingredience:

700 g kuřecích prsou, 400 g plátků slaniny; 150 g šunky; 200 g tvrdého sýra; 200 g hladké mouky; 50 g zakysané smetany; 30 ml oleje; 4 vejce; provensálské bylinky; sladká mletá paprika; sůl; pepř

Roláda z kuřecích řízků
Ilustrační foto
Postup:

Připravte si formu na biskupský chlebíček, vytřete ji rostlinným olejem a rozložte do ní plátky slaniny tak, aby přečuhovaly přes okraj formy a vzájemně se překrývaly, čímž vytvoří velký souvislý plát a „obal“ pro budoucí roládu. Do misky vyklepněte čtyři vajíčka, přidejte k nim provensálské bylinky a vidličkou je rozšlehejte do jednolité konzistence.

Kuřecí prsa podélně rozkrájejte na slabé plátky, vložte je do hluboké misky a posypejte je solí a mletým černým pepřem. Zakápněte olivovým olejem a rukou vše promíchejte tak, aby olej a koření obalily všechny plátky masa po obou stranách.

Dále si připravte si vedle sebe dvě misky. V jedné z nich budou vajíčka s provensálskými bylinkami a do druhé nasypejte hladkou mouku. Každý plátek kuřecího masa obalte nejprve v hladké mouce, poté v kořeněném vajíčku a vložte do formy vystlané plátky slaniny. Když vytvoříte jedno patro masových řízků, vyrovnejte na ně plátky šunky.

Nastrouhejte sýr na jemném struhadle a posypejte jím vrstvu šunky. Na sýr vyrovnejte další patro kuřecích řízků namočených v mouce a vajíčkách a na ně opět vyrovnejte šunku a zasypejte sýrem. Na něj položte poslední obalené kuřecí řízky.

Vezměte si k ruce misku se zbylým vajíčkem po obalování kuřecích řízků. Přidejte k vajíčkům 3 g sladké mleté papriky a zakysanou smetanu a promíchejte do hladké konzistence. Touto směsí pak potřete povrch poslední masové vrstvy ve formě a překryjte ho přečuhujícími částmi slaninových plátků.

Formu s roládou položte na plech a takto vše vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte roládu cca 1 hodinu, dokud na povrchu krásně nezezlátne.

Hotovou roládu vyndejte z trouby, vyklopte na tác, nakrájejte na plátky a podávejte samotnou s čerstvou zeleninou a grilovací omáčkou, anebo spolu s bramborovou kaší jako hlavní chod.

Dobrou chuť!

Roláda z kuřecích řízků – Recepty a vaření

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..