Sociální sítěZprávy a zprávičky

Donald Trump spustil svojí sociální síť Truth Social. Zatím pro Apple

Návrat Donalda Trumpa na sociální sítě? Bývalý americký prezident, který má zablokované účty jak na Facebooku, tak i na Twitteru či YouTube, uvedl k životu svojí vlastní sociální síť. Trump spustil aplikaci Truth Social, která je zatím dostupná pouze na Apple App Store.

Truth Social v App Store

Nový podnik Donalda Trumpa v oblasti sociálních médií, s názvem Truth Social, byl spuštěn v App Store společnosti Apple, což by mohlo znamenat návrat bývalého prezidenta na sociální sítě poté, když mu byl loni odepřen přístup k některým platformám. Trumpovi byl zakázán přístup na Twitter, Facebook a YouTube po útoku jeho příznivců na Kapitol USA z 6. ledna 2021, když byl obviněn ze zveřejňování zpráv podněcujících k násilí.

Aplikace byla k dispozici ke stažení krátce před půlnocí ET (Eastern Time – Východní čas v USA) a byla automaticky stažena do zařízení Apple patřících uživatelům, kteří si aplikaci předobjednali. Někteří uživatelé hlásili, že buď měli potíže s registrací účtu, nebo byli přidáni na čekací listinu se zprávou: „Vzhledem k masivní poptávce jsme vás zařadili do našeho pořadníku.“ Aplikace byla k dispozici lidem pozvaným k jejímu používání během testovací fáze.

Časové pásmo EST/EDT se nachází na východním pobřeží USA, plně do něj spadá 17 států. Indiana, Kentucky, Michigan a Tennessee náleží současně do CST/CDT. Část Floridy západně od řeky Apalachicola rovněž uznává CST/CDT.

Truth Social – svobodná síť

Trump Media & Technology Group, podnik stojící za novou sociálí sítí Truth Social, která je vedena bývalým republikánským zástupcem USA Devinem Nunesem, se připojuje k rostoucímu portfoliu technologických společností, které se prezentují jako zastánci svobody projevu a doufají, že přilákají uživatele, kteří cítí, že jejich názory jsou potlačovány na zavedenějších platformách.

Zatím žádná z novějších společností, které konkurují mainstreamovým sociáním mediím, tedy Gettr a Parler, můžeme sem počítat i sociální síť Gab či video server Rumble, se ani zdaleka nepřiblížují popularitě zavedených platforem.

Aplikaci Truth Social si můžete stáhnout zde

Trump Media & Technology Group

I když se podrobnosti o aplikaci začínají pomalu objevovat, společnost Trump Media & Technology Group zůstává většinou zatím zahalena tajemstvím. Někteří lidé z technických a mediálních kruhů na ni pohlížejí skepticky. Není například jasné, jak společnost financuje svůj současný růst.

Trump Media & Technology Group plánuje vstoupit na burzu v New Yorku prostřednictvím fúze s bianco šekovou firmou Digital World Acquisition Corp (DWAC) a má získat 293 milionů dolarů v hotovosti, za předpokladu, že žádný akcionář DWAC nevykoupí jejich akcie. Uvedla firma TMTG v tiskové zprávě z 21. října.

Navíc v prosinci TMTG získala od soukromých investorů finanční prostředky ve výši 1 miliardy USD; tyto peníze také nebudou k dispozici, dokud nebude uzavřena dohoda DWAC. Aktivity společnosti Digital World Acquisition Corp se dostaly pod kontrolu Komise pro cenné papíry a burzy a Úřadu pro regulaci finančního průmyslu USA podle regulačního spisu a dohoda je pravděpodobně několik měsíců od uzavření.

AN
Úvodní obrázek: remix app store

AzaNoviny

X-Magazín A-A

Jeden myslel na “Donald Trump spustil svojí sociální síť Truth Social. Zatím pro Apple

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..