Twitter Elon Musk

Největší akcionář Twitteru Elon Musk nebude členem správní rady

Největší akcionář Twitteru Elon Musk nebude nakonec členem správní rady. V příspěvku na sociální síti Twitter to uvedl šéf společnosti Parag Agrawal. Elon Musk minulý týden uvedl, že získal podíl 9,2 % ve společnosti Twitter a tím se tak stal jejím největším akcionářem.

Musk se měl stát členem správní rady v sobotu. Podle dohody měl do roku 2024 zastávat funkci ředitele. Po dobu, kdy by byl členem správní rady, a 90 dní po ukončení členství nesměl sám nebo ve skupině vlastnit více než 14,9 procenta akcií Twitteru.

Ale „Elon se ještě téhož rána (v sobotu) podělil o to, že se již nestane členem správní rady“, uvedl Agrawal. „Jsem přesvědčen, že je to tak nejlepší. Vždy jsme si vážili a budeme vážit příspěvků našich akcionářů, ať už jsou ve správní radě, nebo ne. Elon je naším největším akcionářem a my budeme i nadále otevřeni jeho příspěvkům,“ uvedl Agrawal.

Panika mezi zaměstnanci

Zpráva o Muskově nástupu do správní rady vyvolala u některých zaměstnanců Twitteru paniku ohledně toho, zda bude nadále na sociální síti možné moderovat obsah, sdělily agentuře Reuters zdroje ze společnosti. Musk před získáním významného podílu ve firmě uspořádal na Twitteru anketu, v níž se uživatelů ptal, zda se domnívají, že provozovatel dodržuje zásadu svobody projevu.

Musk miluje ankety

Den poté, co se stal největším akcionářem, spustil další anketu, v níž se uživatelů ptal, zda chtějí tlačítko pro dodatečnou úpravu příspěvků. Na této dlouho očekávané editační funkci platforma pracuje. V příštích měsících ji má testovat ve své placené službě Twitter Blue. Zatím není jasné, zda bude funkce k dispozici pro všechny uživatele, napsala agentura AP.

Šéf Tesly se také v anketě uživatelů ptal, zda by se sídlo Twitteru, kam po pandemii covidu-19 dochází pracovat jen málo lidí, mělo přeměnit na útulek pro bezdomovce. Jeho nápad podpořil i zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos, který je po Muskovi druhým nejbohatším člověkem světa.

Návrhy na změny ve službě Twitter Blue

V sobotu Musk navrhl změny v prémiové předplatitelské službě Twitter Blue. Je pro snížení ceny, zákaz reklamy a možnost platit službu v kryptoměně dogecoin. Týž den zveřejnil příspěvek s otázkou, zda sociální síť neskomírá. Jako argument uvedl několik účtů, například bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy nebo zpěváka Justina Biebera, na nichž přibývají příspěvky jen zřídka.

AN
Zdroj a obrázky: twitter; reuters; remix pixabay


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..