Elon Musk na Twitteru

Twitter poskytne Muskovi dle médií data o aktivitách uživatelů

Sociální síť Twitter podle zpráv médií poskytne Elonu Muskovi data o aktivitách uživatelů. Musk se nejdříve letos dohodl na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč), aby však později pohrozil zrušením této dohody, jelikož mu Twitter odmítal poskytnout údaje nutné k posouzení množství falešných a spamových účtů.

Podle zdroje listu Washington Post Twitter nyní hodlá Muskovi poskytnout rozsáhlé údaje ohledně více než půl miliardy tweetů, což je denní počet napsaný uživateli této sociální sítě. Data by mohla být poskytnuta prý už tento týden. Twitter podle zdrojů agentury Reuters tato data prodává podnikům monitorujícím sociální média, Muskovi je ale poskytne zdarma.

V pondělní Muskův právní zástupce Mike Ringler uvedl, že Twitter upírá Muskovi právo na získání údajů o falešných a spamových účtech. Dodal, že takový postup je porušením podmínek dohody a že Musk si vyhrazuje právo ji zrušit. Musk už minulý měsíc oznámil, že dohoda o převzetí Twitteru je dočasně pozastavena a že čeká na údaje ohledně podílu falešných a spamových účtů.

Musk se na převzetí společnosti Twitter dohodl v dubnu. Slíbil, že podnik ozdraví, zvýší počet uživatelů a umožní větší svobodu slova. Za jednu ze svých priorit označil vymýcení automatického rozšiřování spamů. Musk se na převzetí dohodl s vedením společnosti Twitter, transakci ale ještě musejí schválit akcionáři a regulační orgány. Podle podmínek dohody obdrží akcionáři Twitteru za každou kmenovou akcii 54,20 USD. Společnost Twitter ve středu uvedla, že hlasování akcionářů o dohodě by se mohlo uskutečnit začátkem srpna.

Analytici už dříve upozornili, že Musk se možná snaží využít problematiku falešných účtů k vyjednání nižší kupní ceny. Cena akcií Twitteru na burze v New Yorku ve středu uzavřela obchodování na 40,44 USD. Nacházela se tak hluboko pod sjednanou kupní cenou.

AN
Zdroje a obrázky: ctk; twitter


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..