Avast sídlo společnosti

9. září by měl Avast na burze zastavit obchodování s akciemi

Česká antivirová společnost Avast by podle předběžného návrhu harmonogramu svého spojení s americkou softwarovou společností NortonLifeLock měla na burze zastavit obchodování se svými akciemi 9. září. Následně je má pak úplně stáhnout z burzy a americký podnik vydá posléze nové. Plyne to ze zprávy Britského antimonopolního úřadu (CMA), který se fúzí zabývá.

NortonLifeLock a Avast se dohodly na převzetí loni v srpnu, americká firma by za Avast měla zaplatit 8,6 miliardy USD (208,6 miliardy Kč). Nová společnost má mít sídlo v Praze a v Tempe v Arizoně. Služby se chystá nabízet více než 500 milionům uživatelů.

Britský regulátor předběžně schválil převeztí Avastu firmou NortonLifeLock

Britský antimonopolní úřad (CMA) předběžně schválil koupi české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Konečné rozhodnutí úřad vydá 8. září, jak plyne z dnešního prohlášení. CMA zahájil hlubší vyšetřování této transakce letos v březnu kvůli obavám, že by mohla poškodit hospodářskou soutěž a způsobit, že britští zákazníci budou mít při hledání bezpečnostního softwaru horší podmínky. Dohodu již schválily antimonopolní úřady v USA, Španělsku a Německu, upozornila agentura Reuters.

Akcie Avastu okolo 10:00 na pražské burze rostly o 38 procent a obchodovaly se kolem 200 Kč na akci. Akcie prudce posilovaly proto, že britský regulatorní úřad vydal pozitivní stanovisko. „Cesta k dokončení transakce je v tomto momentě volná. Rozhodnutí úřadu padlo o něco rychleji, než se očekávalo. Původní předpoklady hovořily o vydání stanoviska do konce letošního roku,“ řekl analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler.

Po podrobnější druhé fázi šetření CMA uvedl, že dospěl k závěru, že dohoda nevyvolává obavy z narušení konkurence v Británii. Podle úřadu bude spojená firma čelit významné konkurenci od společnosti McAfee a dalších menších hráčů.

Britský regulátor je posledním, jenž fúzi plně neschválil

Britský regulátor je poslední, který zatím fúzi plně neschválil, dnes tedy ovšem k akvizici vydal předběžné souhlasné stanovisko. Dle harmonogramu by 9. září měl Avast na burze zastavit obchodování svých akcií a 12. září je pak stáhnout z burzy úplně. NortonLifeLock pak podle návrhu počítá s vydáním nových akcií a následným vypořádáním celého spojení.

Avast

Avast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma uvádí, že zaměstnává více než 1700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.

NortonLifeLock

NortonLifeLock sídlí ve městě Tempe v americkém státě Arizona. Podnik měl v úterý tržní hodnotu téměř 14,4 miliardy dolarů a dříve na trhu působil pod názvem Symantec. Sekci výrobce bezpečnostního softwaru Symantec zaměřenou na podniky a úřady ovšem v roce 2019 prodal americkému výrobci čipů Broadcom. Jeho nejvýraznějšími obchodními artikly jsou nyní antivirus Norton a produkty LifeLock na ochranu proti krádeži identity.

AN
Úvodní obrázek: CC BY-SA 3.0 wikipedia


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Jeden komentář: „9. září by měl Avast na burze zastavit obchodování s akciemi“

  1. […] 9. září by měl Avast na burze zastavit obchodování s akciemi […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..