Twitter parody account - Twitter parodické účty

Twitter bude bez varování rušit parodické účty, které se tak jasně neoznačí

Twitter bude bez varování a trvale rušit parodické účty, které se budou vydávat za profily známých osobností, ale neuvedou zcela jasně, že se jedná o parodii. Oznámil to sám nový mjitel firmy Elon Musk na svém twitterovém profilu. V minulosti Twitter před tím, než pozastavil parodické účty, tak vydával varování, ovšem nyní vzhledem k tomu, že společnost zavádí plošné ověřování, žádná varování už nebudou, a též žádné výjimky.

„Bude to jasně označeno jako podmínka registrace na Twitter Blue,“ uvedl Musk.

Nový šéf Twitteru dodal, že i jakákoli změna jména si vynutí dočasnou ztrátu modré ikony s ověřením. Musk tím reagoval na to, že si některé osoby změnily zobrazovací jméno, ale už ne jména svých účtů, a tweetovaly jako „Elon Musk“ nebo někteří politici s ověřením.

Twitter kvůli volbám odkládá ověřovací ikony

Společnost Twitter odkládá poskytování ověřovacích modrých ikon předplatitelům nové služby Twitter Blue na dobu po úterních volbách v USA. Informoval o tom list The New York Times (NYT), který se odvolává na interní dokument a na zdroje obeznámené s rozhodnutím podniku.

Twitter oznámil spuštění nové služby s měsíčním předplatným 7,99 USD (téměř 200 Kč) v sobotu. Uživatelé služby mají mimo jiné získat u svého účtu modrou ikonu, která dosud sloužila k označování ověřených profilů. Zavedení služby již dříve avizoval nový majitel podniku Elon Musk.

Twitter v sobotu v aktualizaci své aplikace pro zařízení s operačním systémem Apple iOS uvedl, že lidé využívající novou službu budou moci mít vedle svého jména modrou ikonu „stejně jako celebrity, podniky a politici“. Řada lidí nicméně vyjádřila obavy, že nový systém by mohl před volbami v USA vyvolat chaos, protože uživatelé by mohli snadno vytvářet účty s falešnou identitou, které by měly ověřovací modrou ikonu.

Nová služba podle agentury AP znamená konec současného systému ověřování profilů, který Twitter spustil v roce 2009, aby lidem zabránil vydávat se za známé osobnosti. Dosavadní systém sice nebyl dokonalý, pomáhal však uživatelům určit, zda účty, z nichž čerpají informace, jsou autentické, uvedla AP. Agentura také upozornila, že firma v sobotní aktualizaci nehovoří o tom, že by ověřování profilů mělo být součástí nového systému používání modrých ikon.

Zakázané účty budou obnoveny až po jasně stanoveném procesu

K tématu dříve zakázaných účtů na Twitteru Musk uvedl, že nebudou znovu povoleny, dokud pro to nebude mít platforma jasně stanovený proces. Vytvoření takového procesu potrvá ještě několik týdnů. Musk tím vnesl více světla i do případného návratu nejznámějšího zakázaného uživatele Twitteru, tedy bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Je tak jasné, že Trump se nevrátí do kongresových voleb, které se konají 8. listopadu, uvedla to agentura Reuters.

Americké volby

Američané budou v úterý hlasovat o novém složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu, a také o guvernérech 36 států a tří teritorií. Průzkumy naznačují, že politici zvolení za Demokratickou stranu mohou přijít o kontrolu nad oběma kongresovými komorami. To by mělo zásadní dopad na schopnost prezidenta Joea Bidena prosazovat zákony a zároveň by to mohlo přímo ovlivnit, zda se exprezident Donald Trump rozhodne za dva roky opět kandidovat na post šéfa Bílého domu. Otázkou podle komentátorů také je, jak by případná převaha republikánů v Kongresu ovlivnila americkou vojenskou pomoc Ukrajině.

Propoštění zaměstnanců na Twitteru

Musk minulý týden dokončil převzetí společnosti Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Následně rozpustil devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku. V pátek firma zahájila rozsáhlé propouštění s cílem snížit náklady. Šéf Twitteru pro bezpečnost a integritu Yoel Roth uvedl, že propouštění se týká zhruba poloviny zaměstnanců, což znamená asi 3700 lidí.

Agentura Bloomberg ovšem s odvoláním na zdroje obeznámené se situací uvedla, že Twitter nyní desítky propuštěných zaměstnanců vyzývá k návratu. Někteří z těchto pracovníků podle zdrojů dostali výpověď omylem. Další byli propuštěni, protože si vedení včas neuvědomilo, že mohou být nezbytní pro realizaci plánů nového majitele.

Musk v pátek uvedl, že rušení pracovních míst je nevyhnutelné, protože Twitter prodělává 4 miliony dolarů denně. Podnik se podle něj potýká s masivním poklesem příjmů v důsledku tlaku aktivistů na inzerenty, aby na tuto platformu neumisťovali reklamu.

Reklama je zásadní zdroj příjmů Twitteru

Právě reklama tvoří velkou část příjmů společnosti Twitter. Musk se minulý týden v otevřeném dopise obrátil na reklamní zákazníky podniku, ve kterém se snaží vysvětlit, proč se rozhodl firmu koupit, a vyvrací obavy o její budoucí vývoj pod jeho vedením. Twitter by se podle něj neměl stát „místem hrůzy“, kde lze říci cokoliv bez následků. Kritici se však obávají, že změna vlastníka povede k méně moderovanému obsahu, což podpoří nenávistné projevy na síti.

AN
Zdroje a obrázky: agentury; twitter; remix pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Jeden komentář: „Twitter bude bez varování rušit parodické účty, které se tak jasně neoznačí“

  1. […] Twitter bude bez varování rušit parodické účty, které se tak jasně neoznačí […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..