Elon Musk - Ověřovací modrá ikona

Ověřovací modrá ikona se na Twitter vrátí asi příští týden, napsal Musk

Ověřovací modrá ikona se na sociální síť Twitter vrátí pravděpodobně na konci příštího týdne. Napsal to dnes nový vlastník a provozovatel Twitteru, americký miliardář Elon Musk. V pátek řada uživatelů upozornila, že se modrá ikona přestala u dotyčných účtů objevovat, napsala agentura Reuters.

„Pravděpodobně na konci příštího týdne,“ napsal Musk na dotaz, kdy se vrátí ověřovací modrá ikona a funkce Twitter Blue.

Musk se po převzetí sociální sítě rozhodl přeměnit funkci modré ikonky. Ta původně označovala ověřené účty novinářů, komentátorů, politiků a dalších veřejných osobností. Musk ale plánuje, že si toto označení bude možné pořídit v rámci měsíčního předplatné, jenž bude stát osm dolarů (cca 200 Kč).

Změna funkce ikony mimo jiné posílila obavy, zda se novému vedení Twitteru podaří účinně čelit účtům šířícím dezinformace. Správci sociální sítě oznámili v pátek, že znovu zavádí slovo „oficiální“ u ověřených účtů. Podobné oznámení učinili již ve středu, po několika hodinách ho však nový vlastník zavrhl.

Elon Musk, nejbohatší člověk na světě, minulý měsíc koupil Twitter za 44 miliard dolarů a ve společnosti od té doby zahájil dramatické změny, včetně propuštění zhruba poloviny zaměstnanců a většiny vedení s cílem snížit náklady. Podle Muska firma prodělává čtyři miliony dolarů denně a potýká se s masivním poklesem příjmů v důsledku tlaku aktivistů na inzerenty, aby na tuto platformu neumisťovali reklamu.

AN
Zdroje a obrázky: agentury; twitter


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..