Ilustrační foto: Tři největší favorité prezidentských voleb v Česku

Společná prezidentská debata televizí nebude, Nova nabídku ČT odmítla

Společná prezidentská debata tří televizí nebude, neboť TV Nova odmítla návrh České televize na společné uspořádání debaty prezidentských kandidátů. Jako důvod uvedla odlišné dramaturgické přístupy. Česká televize nabídla Nově a Primě uspořádat společnou Národní prezidentskou debatu. Prima reagovala tak, že zatím dále připravuje své vlastní diskuse kandidátů.

TV Nova – Společná prezidentská debata televizí nebude

„Je zřejmé, že z logiky fungování TV Nova a České televize se odlišují naše dramaturgické přístupy k předvolebním diskusím. Naposledy to bylo dobře vidět na předvolební diskusi kandidátů na předsedu vlády, která se konala v předvečer parlamentních voleb 2021. Zatímco Česká televize pozvala zástupce sedmi politických stran a diskusi oživila zapojením umělé inteligence, na TV Nova diskutovali v tradičním formátu s moderátorem pouze tři nejvážnější kandidáti na předsedu vlády. Podobně tradiční přístup TV Nova zvolila i pro diskuse kandidátů na prezidenta,“ uvedla mluvčí Novy Tereza Žižková.

Nova podle Žižkové již před několika týdny veřejně informovala nejen kandidáty, ale především diváky, že 12. ledna se uskuteční diskuse tří nejvážnějších kandidátů (podle výsledků relevantních předvolebních průzkumů) a pořad bude moderovat jeden moderátor. „Dramaturgii tohoto typu máme v plánu zachovat. Náš program s takovouto předvolební diskusí stále počítá. Další informace k debatám zveřejníme později,“ dodala.

Babiš svojí účast na ČT zatím jako jediný nepotvrdil

ČT v pondělí oběma televizím nabídla společné vysílání, společnou dramaturgii i zastoupení moderátorů všech tří médií. ČT uvádí, že má v tuto chvíli potvrzenou účast ve vlastní Superdebatě 12. ledna a 26. ledna od favorizovaných kandidátek a kandidátů s výjimkou bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO).

Již v minulosti realizovala ČT spolu s komerčními televizemi vysílání projevů nejvyšších ústavních činitelů, prezidenta republiky nebo předsedy vlády. V případě Národní prezidentské debaty Česká televize nabízí možnost, že výrobu pořadu zajistí. Rovněž by pro ni poskytla připravené reprezentativní prostory Národního muzea.

Prezidentský duel, který ČT vysílala před druhým kolem volby v lednu roku 2018, sledovalo 2,7 milionu diváků, tedy více než 55 procent všech lidí, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Debata se tehdy stala nejsledovanějším pořadem roku na celém televizním trhu.

AN

Komentáře

Jeden komentář: „Společná prezidentská debata televizí nebude, Nova nabídku ČT odmítla“

  1. […] Společná prezidentská debata televizí nebude, Nova nabídku ČT odmítla […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..