Twitter zaměstnanci tým propouštění

Twitter propouští další zaměstnance starající se o moderaci obsahu

Společnost Twitter vlastnňá miliardářem Elonem Muskem propouští další zaměstnance. V kancelářích firmy Twitter v Singapuru a Dublinu dostalo výpověď nejméně 12 lidí, kteří měli na starost moderaci obsahu na stejnojmenné sociální síti. Šéfka oddělení důvěry a bezpečnosti Twitteru Ella Irwinová potvrdila, že několik zaměstnanců bylo propuštěno, popřela však, že by šlo o lidi z oddělení moderace obsahu.

„Dávalo smysl například sjednotit zaměstnance pod jednoho vedoucího týmu namísto dvou,“ uvedla Irwinová.

Muskův přístup k moderaci obsahu na Twitteru se stal terčem těžké kritiky kvůli obavě, že se na síti bude objevovat více závadných příspěvků. Musk se označuje za zastánce absolutní svobody slova a říká, že z Twitteru chce udělat svobodnější síť.

Elon Musk Twitter koupil minulý rok v říjnu za 44 miliard dolarů (cca 992 miliard korun). Svým novým zaměstnancům dal opakovaně najevo, že od nich vyžaduje nebývalé pracovní nasazení. Na začátku prosince například web stanice BBC informoval, že Musk „proměnil kancelářské prostory společnosti na ložnice“. Pod jeho vedením bylo z firmy propuštěno zhruba 5 000 ze 7 500 původních zaměstnanců.

Musk nedávno také oznámil, že odstoupí z funkce výkonného ředitele firmy. Učinil tak na základě výsledku hlasování 17,5 milionu uživatelů Twitteru, kteří se v Muskem vytvoření anketě vyslovili pro jeho odstoupení z funkce. Musk však uvedl, že firmu bude řídit do doby, než pro funkci najde vhodného kandidáta. K průběhu jeho hledání se však excentrický miliardář v posledních téměř třech týdnech nevyjádřil.

AN
Zdroje a obrázky: bloomberg; agentury; remix pixabay

Komentáře

Jeden komentář: „Twitter propouští další zaměstnance starající se o moderaci obsahu“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..