Twitter Elon Musk

Twitter propustil dalších deset procent zaměstnanců

Twitter pod vedením Elona Muska propustil nejméně 200 zaměstnanců, což je asi deset procent jeho pracovní síly. S odkazem na své zdroje o tom informoval server listu The New York Times (NYT). Jedná se už minimálně o osmé kolo propouštění od konce loňského října, kdy firmu zhruba za 44 miliard dolarů (asi 985 miliard Kč) převzal Musk. Od jeho příchodu se počet zaměstnanců snížil zhruba o 70 procent.

Poslední vlna propouštění se zřejmě týká produktových manažerů, datových vědců a softwarových inženýrů, kteří pracovali na strojovém učení a spolehlivosti webu, uvedl newyorský deník. Twitter na žádost agentury Reuters o komentář zatím nereagoval.

Počátkem listopadu Twitter kvůli snižování nákladů propustil asi 3700 svých pracovníků. Podle Muskovova vyjádření z ledna měl Twitter přibližně už pouze 2300 aktivních zaměstnanců.

Nový šéf Twitteru v listopadu uvedl, že služba se potýká s „masivním poklesem tržeb“, neboť inzerenti snížili výdaje kvůli obavám z moderování obsahu. Firma se nedávno začala dělit o tržby z reklamy s některými tvůrci obsahu.

Někteří kritici se obávají, že Muskovy úsporné kroky v Twitteru se odrážejí na funkčnosti stejnojmenné sociální sítě a regulaci jejího obsahu. Musk tento měsíc řekl, že mu bude trvat zhruba do konce letošního roku, než společnost stabilizuje a zajistí její finanční zdraví.

AN
Zdroje: nyt; agentury; remix pixabay

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..