Svobodný Twitter - Elon Musk

Eurokomisař: Twitter nadále nenaplňuje kodex EU o dezinformacích

Eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton uvedl v pozdně večerních pátečních hodinách, že se americká internetová společnost Elona Muska Twitter rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích. Ani to podle něj ovšem firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti, uvedla agentura Reuters. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.

„Twitter opouští dobrovolný kodex EU proti dezinformacím. Závazky však zůstávají. Můžete utíkat, ale nemůžete se schovat,“ napsal Breton na twitteru. Připomněl také, že od 25. srpna bude boj proti dezinformacím podle nového unijního Aktu o digitálních službách (DSA) povinností, kterou jsou evropské orgány připraveny vymáhat. Firmám v případě jeho nedodržování hrozí značné pokuty.

Twitter, který po loňském převzetí miliardářem Elonem Muskem a zrušil oddělení pro komunikaci s médii, na otázku Reuters k tématu reagoval jako obvykle pouze automatizovaným e-mailem s emotikonou hovínka.

Evropská komise už letos Twitter jednou kritizovala za to, že firma zcela nedostála závazkům z pravidel boje proti dezinformacím. Twitter podle ní jako jediný ze skupiny technologických společností dodal povinnou zprávu o svém počínání v oblasti s nedostatkem dat a informací o svých plánech. Cílem unijních snah je posílení role skupin ověřujících fakta, rázný postup proti falešným účtům a manipulacím s informacemi či odstřižení strůjců cílených dezinformací od reklamních příjmů.

AN
Zdroje a obrázky: reuters; pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

2 komentáře: „Eurokomisař: Twitter nadále nenaplňuje kodex EU o dezinformacích“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..