Threads - Textová sociální síť společnoti Meta (dříve Facebook)

Threads od společnosti Meta jako konkurent Twitteru bude spuštěna ve čtvrtek

Textovou sociální síť s názvem Threads hodlá americká internetová společnost Meta, jenž vlastní platformy Facebook či Instagram, spustit již tento čtvrtek. Threads bude přimým konkurentem podobných sítí, jako jsou Twitter, Mastodon, Truth či Hive. Informace o tom přinesl server listu Wall Street Journal (WSJ), podle něhož by se Threads mohla stát silným soupeřem nejznámější textové sociální sítě Twitter.

WSJ, který Threads označuje za „klon“ Twitteru, poznamenává, že Meta má stejně jako další technologičtí giganti zkušenosti s kopírováním funkcí konkurenčních platforem. Očekává se, že společnost novou aplikaci postaví na uživatelské základně instagramu, „což je strategický manévr, který může aplikaci pomoci rychle získat popularitu“.

Instagram má měsíčně přes dvě miliardy aktivních uživatelů, Twitter podle odhadu firmy Insider Intelligence kolem 364 milionů. Pokud by tedy novou síť, jejíž název se dá česky přeložit jako „Vlákna“, začal používat alespoň zlomek uživatelů instagramu, mohla by se rychle rozrůst.

Od té doby, co loni firmu Twitter převzal Elon Musk, dala řada uživatelů stejnojmenné sítě najevo, že by si přála alternativu, píše WSJ. Například německá vláda v pondělí uvedla, že kvůli změnám na Twitteru zvažuje, že přejde na jiné komunikační kanály.

Server připomíná, že se Twitter v posledních měsících potýkal s technickými problémy, ztrátou části inzerentů i kritikou, že nedostatečně moderuje obsah. Žádný ze startupů, ať už to je Mastodon, Truth Social nebo Bluesky, se ale zatím neukázal jako skutečný konkurent Twitteru, míní WSJ.

AN
Zdroje a obrázky: wsj; remix pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Jeden komentář: „Threads od společnosti Meta jako konkurent Twitteru bude spuštěna ve čtvrtek“

  1. […] Threads od společnosti Meta jako konkurent Twitteru bude spuštěna ve čtvrtek […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..