Musk chce změnin logo Twitteru z modrého ptáčka na písmeno X

Konec modrého ptáčka Twitteru? Musk chce změnit logo na X

Miliardář Elon Musk dnes oznámil, že plánuje změnit logo Twitteru z proslulého modrého ptáčka na písmeno X, což by byla další velká změna od doby, kdy loni v říjnu koupil tuto platformu sociálních médií za 44 miliard dolarů (asi 930 miliard Kč). V sérii příspěvků na svém účtu majitel Twitteru uvedl, že se chystá provést změnu celosvětově nejdříve v pondělí. „Brzy se rozloučíme se značkou twitteru a postupně se všemi ptáky,“ napsal Musk.

Tato změna není překvapivá vzhledem k Muskově dlouhé historii s X, řekl pro agenturu AP Allen Adamson, spoluzakladatel marketingové konzultační společnosti Metaforce. Musk už loni v říjnu uvedl, že „koupě Twitteru je akcelerátorem k vytvoření aplikace X“. Jeho raketová společnost Space Exploration Technologies Corp. je běžně známá jako SpaceX. A v roce 1999 Musk založil startup s názvem X.com. Tato společnost poskytující online finanční služby je nyní známa jako PayPal.

„Nejsem si jistý, jaká důvtipná vodítka to prozradila, ale líbí se mi písmeno X,“ napsal dnes Musk.

Kritika změny loga etc.

Avizovaná změna se na Twitteru setkala s kritikou. Změna bude velmi matoucí pro obrovskou část veřejnosti na Twitteru, která je již naštvaná, protože Musk provedl spoustu dalších velkých úprav, uvedl Adamson. „Je to trefný konec fenomenálního vzestupu ikonické značky a podnikání,“ řekl.

Musk začátkem tohoto měsíce na své platformě zavedl nové limity, což vyvolalo námitky, že tento krok mohl odehnat zadavatele reklamy a podkopat kulturní vliv Twitteru jako tvůrce trendů. Přístup do rozhraní TweetDeck, které mimo jiné umožňuje monitorovat několik twitterových seznamů naráz, budou nově mít pouze ověření uživatelé, kteří musí za ověření svého účtu platit osm dolarů (174 Kč) měsíčně, zatímco organizace to vyjde na 1000 dolarů měsíčně (21.800 Kč). Tento krok má zvýšit příjmy Twitteru. Jeho tržby prudce klesly od doby, kdy Musk převzal společnost a propustil zhruba tři čtvrtiny pracovních sil, aby snížil náklady a vyhnul se bankrotu.

Lákání inzerentů je pro Muska a Twitter zásadní poté, co mnozí zákazníci odešli v prvních měsících po jeho převzetí platformy v obavě z poškození značky v chaosu provázejícím převzetí. Inzerenti omezili výdaje také kvůli změnám, které Musk provedl a které umožnily publikovat nenávistnější obsah, urážející širší část publika platformy.

Elon Musk na konci dubna uvedl, že inzerenti se vrátili, ale neuvedl žádné podrobnosti.

Změna loga v době nástupu Threads

Muskův krok signalizující změnu loga Twitteru také přichází v době, kdy Twitter čelí nové konkurenci v podobě nové aplikace společnosti Meta, komunikační sítě Threads, která odstartovala začátkem tohoto měsíce. Je považována za alternativu pro ty, kteří se ve zlém rozešli s twitterem.

Threads je pokládán za textovou verzi aplikace Meta pro sdílení fotografií Instagram. Během prvních pěti dnů od spuštění se do Threads zaregistrovalo 100 milionů lidí, alespoň podle šéfa Instagramu Adama Mosseriho. V současné době ale celkem dramaticky začal klesat jak počet aktivních uživatelů, tak doba jejich zapojení.

AN
Zdroje a obrázky: twitter, ap; remix pixabay


Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..