Twitter změnil logo, které promítl na firemní centrálu v San Francisku. Nově je to síť X

Twitter opravdu změnil logo, modrého ptáčka střídá bílé X na černé ploše

Již jsme vás informovali o plánech Elona Muska na obměnu ikony Twitteru. Nebyly to jen plané řeči, anebo žertování, na které jsme u Muska už zvyklí. Twitter opravdu změnil logo, když novým symbolem této sociální sítě se místo dosavadního modrého ptáčka stalo bílé písmeno X na černé ploše. Nové logo představil majitel firmy Elon Musk a šéfka podniku Linda Yaccarinová. Logo se změnilo na oficiálním profilu Twitteru a písmeno X promítli na firemní centrálu v San Francisku. Název profilového účtu zůstává „@twitter“, modrý ptáček ale po aktualizaci stránky zmizel a na jeho místě se objevuje písmeno X.

Změna loga je součástí Muskovy snahy o změnu názvu twitteru. S přejmenováním by Musk zahodil více než 15 let starou a celosvětově známou značku s vysokou hodnotou, informují tiskové agentury. Musk je však odhodlán projekt dokončit. Když americký youtuber Marques Brownlee napsal, že bude službu nadále nazývat Twitter, Musk odpověděl: „Ne na dlouho.“

Oficiální profil Twitter změnil logo na X
Oficiální profil Twitter změnil logo na X

V reakci na nejnovější změny začal na twitteru kolovat hashtag „#GoodbyeTwitter“ (Sbohem, twittere). V reakci na tweet s dotazem, jak se teď bude říkat tweetům, Musk odpověděl „x’s“, česky tedy něco jako „ikska“.

Známé ikonické logo Twitteru bylo navrženo v roce 2012 tříčlenným týmem. „Logo bylo navrženo tak, aby bylo jednoduché, vyvážené a čitelné i ve velmi malých velikostech,“ tweetoval jeden z jeho designérů Martin Grasser.

Profil AzaNovin s novým logem Twitteru písmenem X
Profil AzaNovin s novým logem Twitteru v postranní nabídce

X Corp

Miliardář a majitel automobilky Tesla a dalších firem koupil společnost Twitter loni v říjnu zhruba za 44 miliard dolarů (tehdy asi bilion Kč). Už na jaře Musk převedl tuto on-line službu do nové společnosti X Corp. Webové stránky x.com jsou od neděle přesměrovány na twitter. Funguje to i v případě, že se k webové adrese přidají názvy jednotlivých profilů. Mohlo by přitom jít o první krok k přechodu z adresy twitter.com na adresu x.com, uvedla agentura DPA.

Podle ředitele agentury Ami Digital a odborníka na sociální sítě Vladana Crhy jde o překvapivý krok, který symbolizuje zásadní změny celé této sociální sítě poté, co ji převzal Musk. „Z konzervativního marketingového pohledu na značku to nedává smysl – zdá se ale, že Twitter (X) potřebuje radikální kroky, aby změnil nepříznivý trend, kdy mu po převzetí Muskem poklesly reklamní příjmy zhruba na polovinu,“ řekl Crha.

Musk v minulosti opakovaně prohlašoval, že chce Twitter rozšířit na platformu nazvanou X, což má být superaplikace s nejrůznějšími funkcemi po vzoru například čínského WeChatu. Kromě udělení licencí na převody peněz ve třech státech USA ale v tomto směru nebyly oznámeny téměř žádné kroky.

AN
Zdroje a obrázky: twitter, agentury


Uveřejněno

v

od

Komentáře

Jeden komentář: „Twitter opravdu změnil logo, modrého ptáčka střídá bílé X na černé ploše“

  1. […] Twitter opravdu změnil logo, modrého ptáčka střídá bílé X na černé ploše […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..